O góly českého týmu se postaraliTuryna a Hlavatý, nedávné opory týmu do devatenácti let. Do vedení šli Češi Turynovým gólem v 17. minutě, do přestávky zvýšil ve 42. minutě Hlavatý na 2:0 a po změně stran dal Turyna svým druhým gólem v 58. minutě na 3:0.

"Jsme samozřejmě spokojení a nadšení z výsledku, v Portugalsku se nevyhrává 3:0 každý rok. Chci hráče pochválit, splnili taktické pokyny, byli jsme na soupeře slušně připravení a ofenzivní Portugalce jsme za celý zápas nepustili do vážnější šance. Předvedli jsme perfektní týmový výkon podpořený výbornými individuálními výkony, a když budu neskromný, tak řeknu, že jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem. Turyna a Klíma nevyužili ještě další dvě stoprocentní šance, když šli sami na branku a Hellebrand po rohovém kopu nastřelil tyč. Vytvořili jsme si tady, pro mě až nečekaně, hodně šancí a vítězství 3:0 v Portugalsku si moc cením. Na to, že jsme spolu velice krátce a máme za sebou prakticky jen tři společné tréninky, tak to pro mě byl až nečekaně dobrý výkon. Je ale vidět, že jsme se za tu krátkou dobu naladili s kluky na stejnou notu, zápas odpracovali perfektně a byli za to právem odměněni. Od zitřka už se ale plně soustředíme na další těžké utkání, které nás čeká v pondělí proti Německu, dalšímu silnému a kompaktnímu soupeři," řekl k prvnímu zápasu trenér Karel Krejčí.

Portugalsko "20" - Česká republika "20" 0:3 (0:2)

Góly: 17. a 58. Turyna, 42. Hlavatý.
Sestava ČR: Sáček - Hellebrand, Král, Chaluš, Surzyn- Havelka, Wiesner - Vodháněl (88. Mužík), Hlavatý (71. Janetzký), Ladra (88. Kuchta) - Turyna (71. Klíma). Trenér Krejčí.

Druhým soupeřem českého týmu v soutěži bude v pondělí 4. září od 18:00 v Praze na Julisce Německo. Vstupné na zápas je zdarma.