27. 3. 2018

Elitní liga: Po Itálií získala česká dvacítka i skalp Nizozemska

Reprezentační dvacítka potvrdila na závěr Elitní ligy skvělou jarní formu! Po výhře nad Itálií dokázali svěřenci trenéra Karla Krejčího uspět i proti silnému Nizozemsku, když na jeho půdě vyhráli 3:1. Češi tak obsadili v nové soutěži konečné třetí místo.

V závěrečném utkání Elitní ligy vyšel Čechům úvod. V sedmé minutě je poslal do vedení útočník Jan Kuchta, který potvrdil jarní střeleckou formu ze Žižkova. Brzy na to zvýšil příbramský záložník Jan Matoušek.

„Myslím si, že nám vyšel vstup do utkání, kdy jsme ze dvou brejkových situací využili zaváhání domácích zadáků a vstřelili jsme dva rychlé góly. Hráče jsem připravoval na ofenzivní sílu soupeře, která nám pak dělala opravdu problémy a kolikrát jsme to zastavovali se štěstím. Defenziva v čele s Jedličkou v bráně pracovala spolehlivě, soupeř po krásné akci snížil a řekl bych, že měl i víc ze hry. Nám se ale dařily brejkové situace a tím jsme domácí zaskočili,“ nabízí svůj pohled na první poločas trenér Karel Krejčí.

Domácí sice do poločasu snížili, ale výhru sedm minut před koncem pečetil Dominik Janošek ze Slovácka.

„Druhá půle byla z naší strany takticky asi lepší než první, přestože domácí měli víc ze hry, tak jsme je už nepouštěli do nějakých úplně gólových situací a míč jsme drželi v bezpečných prostorech. V závěru jsme utkání rozhodli další brejkem po zisku míče a odskočili jsme na dvě branky,“ řekl Krejčí.

Čeští fotbalisté do 20 let tak obsadili konečné třetí místo v osmičlenné Elitní lize za Německem a Anglií. Ze sedmi utkání svěřenci trenéra Karla Krejčího prohráli jen v Anglii a čtyřikrát zvítězili. V tabulce za sebou nechali Itálii, Portugalsko, Švýcarsko, Nizozemsko a Polsko.   

Nově vzniklá soutěž má pomoci zaplnit mezeru, kterou tato věková kategorie má v soutěžních zápasech, protože jí chybí oficiální mistrovství. Češi tak měli možnost konfrontace se silnými soupeři.

„Jak tenhle zápas tak celou soutěž hodnotím velmi dobře. Myslím, že se v průběhu sezony vykrystalizovala osa týmu, a přestože se někteří kluci posouvali do jednadvacítky, tak ti, co je nahradili, zapadli do týmu velmi dobře a udělala se dobrá parta. Ta táhla na hřišti za jeden provaz. Výsledky jako vyhrát v Portugalsku, ve Švýcarsku a dnes v Holandsku, to jsme myslím nejúspěšnějším týmem na cizích hřištích. Bodový zisk i umístění v tabulce je obojí velice příjemné,“ uzavřel hodnocení celé sezóny Karel Krejčí.

řekl trenér Krejčí. Na podzim odstartuje druhý ročník se stejnými účastníky.

Utkání Elitní ligy fotbalistů do 20 let:

Nizozemsko U20 - ČR U20 1:3 (1:2)

Branky: 28. Dilrosun - 7. Kuchta, 15. Matoušek, 83. Janoušek.

Sestava ČR: Jedlička – Douděra (46. Holik), Chaluš, Kvída, Souček - Květ, Janošek – Matoušek (67. Rychnovský), Bucha (56. Havelka), Blecha (87. Lingr) – Kuchta (87. Šašinka). Trenér: Krejčí.

Tabulka:

1.            Německo           7             5             2             0             13:6        17          

2.            Anglie                 6              5             1             1             14:3       14          

3.            Česko                7              4             2             1             16:11     14          

4.            Itálie                   7              2             1             4             14:16       7             

5.            Portugalsko       6             2             1             4             7:9            7            

6.            Švýcarsko           7             1             3             3             6:10         6            

7.            Nizozemsko       7             2             0             5             3:9           6            

8.            Polsko                 7              1             2             4             6:15        5