9. 5. 2019

EURO U17: Češi hrají s Řeckem o postup ze skupiny

Český reprezentační výběr do 17 let odehraje ve čtvrtek večer poslední zápas základní skupiny evropského šampionátu hráčů v Irsku. Po dvou remízách 1:1 musí tým Václav Kotala vyhrát, aby mohl pomýšlet na postup ze skupiny.

Závěrečné zápasy ve skupině se hrají ve čtvrtek 9. května od 20:00 středoevropského času. Belgie má 4 body za výhru a remízu, Češi s Irskem po dvou bodech a Řekové jeden bod.

"Předpokládáme, že Řekové budou hrát stejným způsobem, jako v předchozích zápase, takže jsme se rozhodli udělat změnu a posuneme Jana Hellebranda do středu zálohy s tím, aby se stahoval mezi obránce a pomohl s rozehrávkou a zakládáním útoků, což se nám proti Irsku nedařilo," uvedl před zápasem asistent trenéra Petr Havlíček.

"Změn v sestavě jsme udělali hned pět. Důvodem je ne úplně povedený výkon proti Irsku v prvním poločase, kdy jsme nehráli dobře. Druhým důvodem je samotná hra Řecka," prozradil Petr Havlíček. "V útoku jsme se rozhodli vsadit na rychlostní typy Jáchyma Šípa, Filipa Šilharta a Václava Sejka."

Češi tak do rozhodujícího zápasu ve skupině nastoupí v této sestavě: Horníček - Koželuh, Matys, Starý, Kurka - Hellebrand, Hájek - Šilhart, Wojatschke, Šíp - Sejk.

Přímý přenos zápasu můžete sledovat na YouTube UEFA.