9. 5. 2019

EURO U17: Češi porazili Řecko a vybojovali postup do čtvrtfinále

Český reprezentační výběr do 17 let vybojoval v posledním utkání v základní skupině postup do čtvrtfinále. Po dvou úvodních remízách s Belgií a Irskem porazili svěřenci trenéra Václava Kotala Řecko 2:0. Ve čtvrtfinále čeká český tým Francie.

Jedním z klíčových momentů posledního zápasu ve skupině se udál v nastavení prvního poločasu, kdy řecký útočník Tzolis neproměnil penaltu.

V druhém poločase pak čeští fotbalisté rozhodli o svém vítězství i postupu. Nejprve se v 53. minutě prosadil střelecky Václav Sejk, který vstřelil svůj druhý gól v turnaji.

V pětašedesáté minutě se po třech minutách na hřišti prosadil střídající David Pech, jenž zvýšil na 2:0 pro český výběr.

V souběžné hraném utkání vedla Belgie nad Irskem 1:0 po gólu v 65. minutě, ale v 74. vyrovnal Sobowale na 1:1. Díky dvoubrankovému vedení se ale český tým nemusel ohlížet na druhý zápas ve skupině a po závěrečném hvizdu mohl slavit postup do čtvrtfinále.

Češi postupují do čtvrfinále z druhého místa ve skupině se ziskem pěti bodů za jednu výhru a dvě remízy. První ve skupině skončila Belgie taktéž s pěti body, ale s o gól lepším skóre.

V neděli 12. května nastoupí český tým do čtvrtfinále proti Francii. Výkop utkání je ve 14:00 středoevropského času, hrát se bude v Dublinu na Tallaght Stadium.

EURO U17 – základní skupina

Řecko – ČR 0:2 (0:0)

Branky: 53. Sejk, 65. Pech. ŽK: Pavlidis, Liatsos, Panagiotou – Sejk. Rozhodčí: Lukjancukas – Ferenc, Sokolov.

Řecko: Tzolakis – Tsavos (85. Karakoutis), Aslanidis, Pavlidis, Aventisian – Panagiotou, Grosdis (85. Manisoglou) – Arsenidis, Sourlis (79. Kotopoulos), Liatsos (78. Siatounis) – Tzolis (66. Belevonis).

ČR: Horníček – Koželuh, Matys, Starý, Kurka – Hellebrand, Hájek (90. Nováček) – Šilhart (62. Pech), Wojatschke (71. Hroník), Šíp (71. Ritter) – Sejk (90. Toula).

1. Belgie 3 1 2 0 5:2 5
2. ČR 3 1 2 0 4:2 5
3. Irsko 3 0 3 0 3:3 3
4. Řecko 3 0 1 2 1:6 1