6. 5. 2019

EURO U17: Češi remizovali i v druhém utkání ve skupině

Česká reprezentace do 17 let remizovala i v druhém utkání evropského šampionátu. Proti domácímu Irsku vedla 1:0 díky gólu útočníka Václava Sejka, který byl na hřišti jen pár vteřin, ale domácímu týmu se podařilo v 88. minutě vyrovnat na konečných 1:1. O postup ze skupiny tak budou Češi bojovat v posledním zápase.

Do první slibné příležitosti se dostal domácí tým, když se po levé straně hřiště probojoval do pokutového území Conor Carty, ale prudkou střelou levačkou branku českého týmu přestřelil.

I druhá velká šance zápasu patřila domácímu celku, když si ve vápně našel míč po centru z levé strany Ebosele, který ale zakončil hlavou příliš zbrkle a vysoko přestřelil.

První velmi nadějnou šanci měli čeští mladíci ve dvaadvacáté minutě, kdy se prosadil po pravé straně David Pech, jenž našel centrem Adama Toulu, ale český útočník netrefil míč ideálně a branku minul.

Druhou dobrou střeleckou pozici měl o čtyři minuty později obránce Koželuh, který nejprve trefil obránce, ale byl nejrychleji u odraženého míče, svou střelou z rohu vápna ale následně poslal nad branku.

Ke konci prvního poločase se oba týmy předháněly v nadějných příležitostech a hrálo se ve velmi rychlém tempu, ovšem neujala se ani střela domácího Everitta ani přízemní centr či střela Davida Pecha během krátké chvíle.

Zezačátku druhého poločasu byli aktivnější čeští fotbalisté, ale do nebezpečného zakončení se dostal v sedmapadesáté minutě opět Carty, jenž si navedl míč z pravé strany do středu hřiště, ale levačkou vysoko přestřelil.

Trenér Václav Kotal měl fantasticky šťastnou ruku při střídání, když v 63. minutě poslal na hřiště Václava Sejka za Adama Toula a hned při první akci po střídání se po centru z pravé strany odrazil míč právě k Sejkovi, který propálil míč do sítě a poslal český tým do vedení 1:0.

Českému týmu se ovšem nepodařilo těsné vedení udržet. V 88. minutě se totiž během závěrečného tlaku dostali Irové k rohovému kopu, rozehráli jej přesným centrem na zadní tyč, kam si naběhl stoper Omobamidele, který přesným volejem srovnal na 1:1.

V nastaveném čase ještě dostal domácí hráč po druhé žluté kartě červenou, ale závěrečný roh už český tým nedokázal využít a utkání skončilo remízou 1:1.

"První poločas jsme prohrávali osobní souboje a navíc dělali mnoho technických chyb. Druhá půle trochu lepší, ale závěr jsme opět nezvládli. Přesto máme postup ve svých a řeckých rukou," řekl po utkání trenér Václav Kotal.

EURO U17 – základní skupina

Irsko U17 – ČR U17 1:1 (0:0)

Branky: 88. Omobamidele - 63. Sejk. ŽK: Ebosele, Carty, Hodge – Kurka, Wojatschke. ČK: Ebosele. Rozhodčí: Obrenovic (Slovinsko) – Vihreävuori (Finsko), Tatriks (Lotyšsko)

Irsko: Bazunu – McEvoy, Omobamidele, McNulty, Furlong – Hodge, Keogh (68. Holt) – Everitt, McCann (85. Idowu), Ebosele – Carty (75 Giurgi).

ČR: Stejskal – Koželuh, Starý, Hellebrand, Kurka – Hroník, Hájek – Pech, Ritter (85. Gedeon), Wojatschke (84. Šilhart) – Toula (63. Sejk).

V druhém utkání v rámci druhého hracího dne Belgie porazila Řecko 3:0. Poslední hrací den je na programu ve čtvrtek 9. května. Češi hrají s Řeckem od 20:00 středoevropského času.

1. Belgie 2 1 1 0 4:1 4
2. ČR 2 0 2 0 2:2 2
. Irsko 2 0 2 0 2:2 2
4. Řecko 2 0 1 1 1:4 1