5. 5. 2019

EURO U17: Češi v druhém zápase vyzvou domácí Irsko

Čeští fotbalisté do 17 let mají před sebou druhý zápas v základní skupině evropského šampionátu. V pondělí 6. května hrají od 20 hodin středoevropského času s výběrem pořadatelské země, Irskem.

Oba úvodní zápasy ve skupině A skončily remízou 1:1. Zatímco český tým remizoval s Belgií po inkasované brance v páté minutě nastavení, Irové přišli o výhru s Řeckem gólem v šesté minutě nastavení.

„I když jsme s Belgií remizovali, tak si myslím, že výkon nebyl špatný, takže náladu máme dobrou. Věřím, že hráči k zápasu s Irskem přistoupí s vědomím, že zbývající dva zápasy ve skupině rozhodnou o našem případném postupu ze skupiny,“ uvedl před zápasem trenér Václav Kotal.

„Viděli jsme zápas Irů s Řeckem, na kterém bylo čtyři a půl tisíce diváků. Náš zápas s domácími se hraje mimo Dublin, tak diváků přijde možná ještě víc. Ale ať bude atmosféra jakákoliv, tak nás to nijak neovlivní. Záleží jen na samotném výkonu hráčů a já věřím, že po zápase budeme mít stále šanci na postup do čtvrtfinále,“ pokračoval trenér.

Zkušený kouč před zápasem připustil, že v sestavě dojde ke změnám. „Máme nějaké šrámy, ale dojde ke třem změnám i s ohledem na soupeře. Věřím, že sestavu poskládáme tak, abychom byli úspěšní,“ uvedl trenér Kotal.

Český tým vyrazí do místa zápasu, Waterfordu, v pondělí ráno. Na programu bude rozcvička, oběd a odpočinek na hotelu. Zápas se hraje v sedm hodin britského času, tedy v osm hodin středoevropského času. „Jsem přesvědčený, že budeme mít dostatek času se v klidu připravit na zápas,“ dodal trenér.

Český tým se utkal s Irskem naposledy v listopadu minulého roku v rámci turnaje v Irsku. Tehdy po dvou gólech Pecha a jednom gólu Šilharta vyhrálo české mužstvo 3:2. Zopakuje výhru proti domácímu týmu i tentokrát?

Utkání s Irskem se hraje v pondělí 6. května od 20:00 SEČ, přímým přenosem jej vysílá ČT sport.