12. 5. 2019

EURO U17: Češi vyzvou ve čtvrtfinále Francii

Český reprezentační výběr do 17 let má před sebou velkou výzvu. Ve čtvrtfinále mistrovství Evropy se utká v neděli od 14:00 s výběrem Francie.

Český tým nastoupí do čtvrtfinále v této sestavě: Horníček - Koželuh, Matys, Starý, Kurka - Hroník, Hellebrand, Hájek - Pech, Ritter, Šíp.

Kvůli dvěma žlutým kartám nemůže nastoupit střelec dvou branek v základní skupině Václav Sejk.

Výkop utkání je v neděli 12. května od 14:00 a v přímém přenosu jej vysílá web ČT sport nebo YouTube kanál uefa.com.

 

„Motivaci máme obrovskou, protože si všichni uvědomujeme, o co hrajeme. Případný postup by znamenal zároveň také postup na mistrovství světa,“ uvedl trenér Václav Kotal před zápasem.

„Jsem ale realista a vím, že bychom museli podat opravdu mimořádný výkon, abychom Francii porazili.“

Francie ovládla skupinu B, když po úvodní remíze s Anglií porazila 4:2 Švédsko a 2:0 Nizozemsko.

„Francie je hraje velmi pěkný kombinační fotbal. Má ve svém kádru technicky a rychlostně vybrané hráče na vysoké úrovni. Ale kluci jsou odhodlaní a věřím, že se popereme o dobrý výsledek a náš pobyt zde si ještě prodloužíme,“ pokračoval trenér Kotal.

„Trochu přemýšlíme o složení obrany, ale zřejmě dáme opět důvěru složení, které jsme měli v zápase s Řeckem. Zkoušíme také jednu taktickou variantu, která by mohla na Francii platit. Je to trochu složitější na komunikaci, ale uvidíme, jak se nám to bude dařit. Případně bychom se během zápasu vrátili zpět k tradičnějšímu rozestavení,“ dodal trenér.