9. 5. 2019

EURO U17: Rozhodující zápas skupiny, Čechy čeká Řecko

Český reprezentační výběr do 17 let odehraje ve čtvrtek večer poslední zápas základní skupiny evropského šampionátu hráčů v Irsku. Po dvou remízách 1:1 musí tým Václav Kotala vyhrát, aby mohl pomýšlet na postup ze skupiny.

Svěřenci zkušeného trenéra Kotala na úvod ve skupině remizovali s Belgií, když soupeř vyrovnal v páté minutě nastavení.

V druhém utkání čeští mladíci také vedli 1:0, když se po pár vteřinách na hřišti prosadil Václav Sejk, ale Irsko dokázali dvě minuty před koncem srovnat po standardní situaci.

„Situace ve skupině se vyvinula tak, že všechna mužstva mají stále, o co hrát, protože vítězná mužstva z obou zápasů postupují dál,“ uvedl trenér Kotal před zápasem.

„My chceme Řeky samozřejmě porazit, ale bude to nesmírně těžké. Řekové mají tým plný vysokých hráčů, takže musíme o to víc dávat pozor na standardní situace. Je velká škoda, že jsme oba předchozí zápasy ztratili v samém závěru,“ pokračoval trenér.

„Věřím, že oba závěrečné zápasy přinesou fotbal na vítězství a uvidíme, komu se to podaří.“

Závěrečné zápasy ve skupině se hrají ve čtvrtek 9. května od 20:00 středoevropského času. Belgie má 4 body za výhru a remízu, Češi s Irskem po dvou bodech a Řekové jeden bod.

„Víme samozřejmě, že je to rozhodující zápas ve skupině, připravujeme se na něj zodpovědně a věřím, že to nakonec zvládneme a do další fáze postoupíme,“ uvedl před utkáním obránce Petr Kurka.