23. 6. 2021

Extrémní zájem o lístky na české osmifinále zastavil systém žádostí

Postup české fotbalové reprezentace do osmifinále UEFA EURO 2020 vyvolal mezi fanoušky enormní zájem o vstupenky. Fanklub fotbalové reprezentace byl dokonce nucen uzavřít žádosti o speciální kódy. Nicméně zájemci mají i nadále šanci lístky získat.

Česká reprezentace odehraje osmifinále v neděli 27. června 2021 v Budapešti proti Nizozemsku. Podporovat by ji měly tisíce fanoušků.

Zájem o vstupenky je tak velký, že Fanklub už musel zastavit systém žádostí o speciální kódy. Ty začnou fanoušci postupně dostávat ve čtvrtek po poledni a následně s nimi na internetových stránkách UEFA nakoupí vstupenky. Na jeden kód mohou koupit až čtyři lístky. Podrobné pokyny najdou zájemci na webu Fanklubu.

Nicméně stále existuje druhá možnost, jak vstupenky získat. Každý fanoušek zaregistrovaný na UEFA Ticket Portal je může koupit v tak zvaném „general sales“ i bez kódu od Fanklubu. Nicméně FAČR neví, kolik vstupenek bude pro české fanoušky přesně k dispozici, protože exkluzivním prodejcem lístků je přímo UEFA jako pořadatel šampionátu. FAČR a Fanklub slouží v tomto případě pouze jako servisní a informační kanál.

Fanoušci se s otázkami mohou obracet na Fanklub prostřednictvím e-mailové adresy euro2020@fanklubrepre.cz nebo na web UEFA, která tam odpovídá na nejčastější dotazy.

Jisté je, že v Budapešti budou český tým podporovat tisíce českých fanoušků. To bude rozdíl proti základní skupině, protože kvůli přísným koronavirovým opatřením vyrazily do Velké Británie jen stovky příznivců národního týmu.

Také ve vyřazovací části budou platit v každém městě specifická koronavirová opatření. UEFA shromažďuje informace o jednotlivých místech na svém webu uefa.com.