14. 1. 2019

FAČR odstartovala prodej lístků na utkání ve Wembley

Start kvalifikace ME 2020 se nezadržitelně blíží a s ním také první jarní zápas české fotbalové reprezentace. Ten obstará duel s nejtěžším možným soupeřem v kvalifikační skupině, tedy výběrem Anglie. FAČR odstartovala prodej samostatných lístků na tento sportovní svátek, zároveň nabízí stále možnost zakoupení kompletních zájezdů do Anglie.

Utkání se odehraje na slavném londýnském stadionu Wembley 22. března a prodej samostatných lístků na tuto akci byl spuštěn v pondělí 14. 1. 2019 od 8:00 hodin na webovém portálu www.vstupenkyfotbal.cz

„Fotbal se hraje v první řadě pro fanoušky a my si těch našich opravdu vážíme. Budeme moc rádi, když nám v Londýně vytvoří výbornou fanouškovskou podporu a pomohou nám v náročném zápase proti silnému domácímu výběru. Navíc věřím, že utkání na půdě Anglie bude pro mnohé z našich příznivců splněným dlouholetým snem. Na nás bude, aby z Londýna odjížděli spokojení po všech směrech. Tedy i s výsledkem a naší hrou,“ vzkazuje trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Vstupenky, které se platí výhradně přes systém faktur, jsou na zápas ve Wembley k dispozici v následujících cenových kategoriích:

  • I. kategorie         1950,- Kč
  • II. kategorie        1500,- Kč
  • III. kategorie       1200,- Kč
  • IV. kategorie       900,- Kč

Vstupenky se budou prodávat ve dvou vlnách a fanoušci si je mohou nechat zaslat na adresu svého bydliště, případně si je vyzvednout osobně v sídle FAČR. Časy osobního vyzvednutí v sídle FAČR (po předložení faktury) budou uvedeny v následujících dnech na www.fotbal.cz.

Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o vstupenky prosí zástupci Asociace o trpělivost ohledně vystavení jednotlivých faktur. Samotné vstupenky budou v případě výběru poštovního doručení odeslány až po uhrazení faktury, nejpozději však 10 pracovních dní před samotným zápasem.

Pro zakoupení vstupenky není potřeba se registrovat, ani být členem protokolární skupiny. Počet vstupenek je omezen na 6 kusů, k vyšším počtům se bude přistupovat individuálně dle momentální poptávky.

Nabídka vstupenek není časově omezena, platí do vyprodání zásob. Kvůli zpracování budou poslední objednávky přijímány nejpozději 13. března 2019.

Na venkovní utkání si lze vybírat pouze danou kategorii, nikoliv sektor, řadu a místo.

Sektory budou zaplňovány postupně, aby v případě nevyužití 100% kapacity českými fanoušky mohla být místa uvolněna pro domácí příznivce.

Zároveň FAČR stále nabízí ve spolupráci s certifikovanou cestovní agenturou CZECH SPORT TRAVEL několik možností kompletních zájezdů do Anglie, k dispozici jsou autobusové i letecké varianty.

Jistotu vstupenek do českého sektoru a také maximální možnou organizační pomoc anglických pořadatelů dávají právě tyto výjezdy spoluorganizované přímo zástupci české fotbalové reprezentace.

Jakékoliv další zájezdy, které jsou v tuto chvíli fanouškům skrz další cestovní agentury nabízeny, se mohou potkat s obtížemi ze strany anglického svazu nebo přímo orgánů UEFA.

Ta se z důvodu bezpečnosti snaží totiž maximálně zamezit tomu, aby se na tribunách mísili fanoušci soupeřů.

Kompletní nabídku zájezdů najdou fanoušci ZDE.  

Samostatnou kapitolou je pak nákup vstupenek na neoficiálních nákupních serverech. „Fanoušci využívající této varianty nemají jistotu, že za své peníze dostanou odpovídající službu. Také při domácím zápase se Slovenskem jsme řešili několik desítek příznivců, kteří nakupovali vstupenky přes server Viagogo a následně se z důvodu existence duplicitních vstupenek na stadion nedostali. V realitě londýnského konání utkání by tento problém nebyl z naší strany nikterak řešitelný,“ apeluje na ticket manažerka FAČR Nikola Müllerová.

Záměrem anglických pořadatelů a samozřejmě i zástupců české reprezentace je maximálně zaplněný hostující sektor. Zakupte si tedy vstupenky nebo celé zájezdy a přijeďte tedy povzbudit tým trenéra Šilhavé hned na startu boje o EURO 2020!

Mapku stadionu Wembley najdete v přiloženém PDF souboru. 

Složka dokumentů:

Czech Republic Price Map - Away Section Version 1