22. 1. 2021

Fanoušci mohou vstupenky na EURO 2020 vrátit, anebo čekat do března

UEFA EURO 2020 začne už za necelých pět měsíců, ale fanoušci stále nevědí, jestli se na stadiony fyzicky dostanou. Kdo si loni pořídil vstupenky, ovšem letos se na šampionát nechystá, pořád ještě může lístky bez udání důvodů vrátit, a to do 26. ledna.

Možností pro vrácení vstupenek bylo několik už loni. UEFA tehdy varovala, že jde o poslední šanci, kdy mohou lidé lístky vracet, ale nakonec otevřela další okno.

Fanoušci tak aktuálně mají dvě možnosti:

  • Vstupenky si nechat a čekat na víc informací. V takovém případě lístky stále zůstávají v platnosti.
  • Vstupenky do 26. ledna vrátit a získat zpátky plnou cenu. A to na internetových stránkách UEFA (www.euro2020.com/tickets). UEFA garantuje vrácení celé částky do konce března.

„Budeme nadšení, pokud nás fanoušci na mistrovství Evropy budou moct osobně podpořit, ale to v tuto chvíli nelze předjímat. Co se týče diváků na stadionech, zvažuje UEFA několik možností. Definitivní rozhodnutí by mělo padnout v březnu,“ poznamenal tiskový mluvčí české reprezentace Petr Šedivý.

Právě v březnu by mělo být jasné i to, jestli UEFA ještě obnoví prodej vstupenek. Záležet bude na schválené kapacitě stadionů, hygienických podmínkách a podobně.

UEFA EURO 2020 se původně mělo hrát loni v červnu a červenci, ale kvůli pandemii koronaviru ho UEFA o rok odložila. Nově se uskuteční od 11. června do 11. července 2021. Šampionát bude hostit dvanáct měst po celém kontinentu.

Česko bude v základní skupině hrát 14. června 2021 v Glasgow proti Skotsku, 18. června v Glasgow proti Chorvatsku a 22. června v Londýně proti Anglii.

Vrátit vstupenky umožnila UEFA i kvůli změně obchodních podmínek. Ty zahrnují například specifické hygienické požadavky nebo možnost přenechat vstupenku další osobě v případě onemocnění COVID-19. Plné znění všeobecných obchodních podmínek najdete na tomto odkazu, často kladené otázky na tomto odkazu a podmínky pro vrácení peněz na tomto odkazu.