29. 5. 2016

Festival International Espoirs: Až penaltový rozstřel rozhodl bitvu o třetí místo

Reprezentační dvacítka statečně bojovala o 3. místo na Festival International Espoirs v Toulonu. Po remíze 1:1 s Portugalskem rozhodoval až penaltový rosztřel a v něm byli lepší Portugalci v poměru 4:2.

Český celek šel ve 33. minutě do vedení zásluhou Pulkrába, ale vedení bohužel neudržel dlouho. Už za tři minuty srovnal Silva. Nerozhodný výsledek vydržel až do konce zápasu a tak rozhodovaly penalty.

"Klobouk dolů před naším mužstvem, sehráli jsme nejlepší zápas na turnaji a i podle pořadatelů patřilo utkání k tomu nejlepšímu, co tady bylo dosud k vidění. A je příjemné, že jsme k tomu přispěli aktivním výkonem, rozhodně jsme nehráli pasivně. Řekl bych, že jsme měli dokonce víc příležitostí než Portugalci," popisoval z Toulonu trenér Pavel Hoftych. "Vyrovnali jsme se Portugalsku kombinačně, dařily se nám rychlé i postupné útočné akce, hráli jsme dostatečně organizovaně, abychom nepouštěli Portugalce po dlouhých balónech za naši obranu. Možná škoda, že jsme po gólu na 1:0 dostali rychle vyrovnávající branku, ale musím uznat, že se tak stalo po krásné akci soupeře. Brankáře jsme střídali proto, že si zasloužili oba nastoupit, chytat v tomhle utkání byla pro ně odměna za celý turnaj," pokračoval Hoftych a k celému turnaji dodal: "Už jsem to říkal, že jsme zahráli celkově nad očekávání. Byla to výborná prezentace českého fotbalu, cením si toho, že v tolika zápasech na tak náročném turnaji šly naše výkony nahoru a ten dnešní byl nejkvalitnější. Mužstvo táhnul Sýkora, který tady hrál opravdu v obrovské formě, ostatní se k němu připojili."

Statistika zápasu

Portugalsko "20" - Česká republika "20" 1:1 (1:1), penalty 4:2

Góly: 36. J. Silva - 33. Pulkráb.
Portugalsko: Pereira - Wilson, Dias, R. Silva, Henrique – Rodrigues (64. Costa), Ribeiro (58. Horta), Gamboa – Baldé (57. Macedo), Gomes (69. Silva), J. Silva. Trenér: Borges.
Česko: Vorel (41. Vejmola) - Byrtus, Hůlka, Kaša, Stronati - Falta, Fulnek, Sýkora (80. Machuča) - Kodeš, Buchvaldek (73. Granečný), Pulkráb (60. Chorý). Trenéři: Hoftych a Malura.