22. 5. 2016

Festival International Espoirs: Češi blízko postupu

Ani ve třetím utkání prestižního turnaje Festival International Espoirs v Toulonu nenašel český výběr přemožitele. Po vítězstvích nad Mali a Mexikem remizoval 0:0 s Bulharskem a má na dosah postup do semifinále.

"Byl to bojovný zápas. Oba týmy byly velmi dobře organizované a byť se snažily hrát, šancí v utkání mnoho nebylo. Hra byla oboustranně důrazná, soupeři přistupovali k soubojům včas, nikdo neměl moc prostoru. Slibné akce na naší straně nedotáhli Lutonský a Sýkora, Bulhaři měli také několik nebezpečných situací, ale v jediné opravdu vyložené šanci byl Chorý, ale nedal," řekl k zápasu trenér českého týmu Pavel Hoftych. 

Ve skupině už čeká jeho svěřence jenom zápas s Francií, který je na programu až za čtyři dny. Mezitím budou hrát ještě Bulharsko s Mexikem a Francie s Mali a vzhledem k náskoku českého týmu v čele tabulky už může být před utkáním s Francií jasno o českém postupu. "Ano, remíza s Bulharskem nám otevírá cestu k postupu, i když jistý ještě není. Ale kluci opět ukázali herní pokrok, líp a líp spolu komunikují a to je na hřišti znát. Sedm našich bodů po třech zápasech je velkým překvapením i pro organizátory," dodal spokojený Hoftych.

Statistika zápasu

Česko "20" - Bulharsko "20" 0:0

Česko: Vorel - Štěrba, Kaša, Hůlka, Falta - Fulnek (78. Preisler), Kodeš, Tetour, Machuča (64. Granečný), Lutonský (52. Sýkora) - Chorý (50. Pulkrab). Trenéři: Hoftych a Malura.
Bulharsko: Kitanov - Terzijev, Galabov, Radev, Marin - Gamakov (c), Malinov, Vutov (41. Conev), Despodov (75. Velkovski) -  Georgijev (66. Krajev), Minčev. Trenér: Antoni.

Tabulka skupiny A

1. ČESKÁ REPUBLIKA 2-1-0 3:1 7
2. Francie 2-0-0 4:1 6
3. Mali 0-1-1 3:4 1
4. Bulharsko 0-1-1 0:1 1
5. Mexiko 0-1-2 5:8 1

 

Oficální stránky turnaje