28. 8. 2020

Filipa Nováka v nominaci nahradil Aleš Matějů

Z nominace na zářijový sraz vypadl ze zdravotních důvodů Filip Novák. Místo něj trenér Jaroslav Šilhavý poprvé povolal Aleše Matějů z Brescie.

Trenér Jaroslav Šilhavý oznámil nominaci na zářijový sraz v úterý 25. srpna. Do začátku srazu, který je naplánován na pondělí 31. srpna, budou doplněni ještě dva ofenzivní fotbalisté.

Krajní bek Matějů v minulé sezoně italské ligy zasáhl do 31 zápasů a připsal si jednu asistenci, ale Brescia skončila na předposledním místě tabulky a po roce se vrátila zpět do druhé nejvyšší soutěže.

Čtyřiadvacetiletý příbramský odchovanec prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry, za jednadvacítku Matějů odehrál 17 utkání a vstřelil jednu branku.

Reprezentaci čekají zápasy Ligy národů. První letošní reprezentační zápas Češi sehrají 4. září v Bratislavě, Skotsko budou hostit o tři dny později v Olomouci. Ve skupině Ligy národů mají ještě Izrael, s nímž se poprvé utkají v říjnu.

Česká reprezentace se naposledy představila loni v listopadu v závěru úspěšné kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Koncem března měli Šilhavého svěřenci sehrát v USA přípravné duely s Mexikem a Hondurasem, jež ale byly po vypuknutí koronavirové pandemie zrušeny.

Nominace na Slovensko a Skotsko: premiéra pro Adama Hložka