10. 10. 2015

FOTO: Reprezentace bude podporovat čínská společnost CEFC

Fotbalová asociace České republiky v den utkání kvalifikace ME proti Turecku oznámila získání dalšího silného partnera do sponzorského poolu svých fotbalových reprezentací. Novým oficiálním partnerem se stala čínská společnost CEFC. 

Dohodu dnes při slavnostním aktu na stadionu AC Sparta Praha stvrdili předseda FAČR Miroslav Pelta s Chan Chauto, prezidentem China CEFC Energy Company Limited. Podrobnosti kontraktu ani délku jeho trvání mezi STES a. s., která je marketingovou společností FAČR, a CEFC IC obě strany po vzájemné domluvě nesdělily.

„Českou republiku jsme si vybrali jako náš druhý domov a stala se základnou pro vstup naší společnosti na evropský trh. Vážíme si možnosti v České republice podnikat a rozvíjet se, a proto je pro nás naprosto samozřejmé, že část našich prostředků chceme věnovat zpět do života české společnosti, do její kultury a sportu. Spojení společnosti CEFC s Fotbalovou asociací České republiky je pro nás velice prestižní záležitostí, protože představuje absolutní evropskou fotbalovou špičku. To potvrzuje i fakt, že se Česká republika jako jedno z prvních mužstev kvalifikovala na evropský šampionát v příštím roce ve Francii,“ říká Chan Chauto, prezident China CEFC Energy Company Limited a dodává: „Věříme také v budoucnost a potenciál spolupráce českého a čínského fotbalu. Chceme proto maximálně pomoci českým trenérům, hráčům i klubům v navázání spolupráce s čínskou stranou a jejího rozvoje. Je celá řada oblastí, jako je například výchova mládeže či organizace soutěží, kde může být Česká republika čínskému fotbalu vynikajícím partnerem.“ 

„Jsme velice potěšeni, že můžeme oznámit partnerství s takto silným partnerem, jehož vstup do českého fotbalu a podpora reprezentačních výběrů může být velkým impulsem pro náš další vzestup. Finanční zabezpečení našich reprezentací bylo již nyní na velmi dobré úrovni, vstupem společnosti CEFC Investment se ale ještě zlepší, “ uvedl Miroslav Pelta.

V rámci reciprocity pak české národní týmy mohou využít šanci absolvovat v Číně tréninkové kempy, sehrát přátelské zápasy a obě strany budou také spolupracovat na úrovni trenérské a funkcionářské při společných workshopech.

CEFC

Společnost CEFC China Energy Company Limited je největší soukromou společnosti v Šanghaji a šestou největší privátní firmou v Číně. Působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu. Svoje zastoupení má například v USA, Velké Británii, Kanadě, Mexiku, Rusku, UAE, Indonésii, Singapuru, Jižní Koreji nebo Japonsku. CEFC byla zařazena do TOP 500 firem světa. Opakovaně byla zařazena mezi TOP 10 nejvlivnějších společností ČLR.  Od roku 2013 rozdělila do charitativních a kulturních aktivit přes 2 miliardy korun a poslední 4 roky byla oceněna jako jeden z TOP 10 největších charitativních dárců Číny. CEFC se rozhodla expandovat do Evropy a Českou republiku si vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit.

Slavnostní uzavření smlouvy FAČR se společností CEFC