22. 4. 2016

FUTURE U16: Až Dánsko bylo nad síly českých mladíků

V posledním utkání turnaje ve švédském Helsinborgu našel český FUTURE tým do 16 let přemožitele. V utkání bohatém na góly prohráli svěřenci trenérů Janouška a Černého s Dánskem 3:6 a v turnaji obsadili druhé místo.

"Poslední utkání turnaje ukázalo, že proti nám hrál nejsilnější tým turnaje. Dokázal nás přehrát rychlostí i technickými dovednostmi. Navíc jsme v průběhu prvního poločasu hodně chybovali a soupeř byl z brejků stoprocentně efektivni.
Ve druhém poločase hráči ukázali charakter fotbalových bojovníků a zaslouženě snížili pro nás nepříznivý stav utkání.
Důležitá je skutečnost, že hráči v průběhu turnaje dokázali desetkrát skórovat, vytvářet si herní převahu a kombinovat i v těžkých situacích pod tlakem. Všem hráčům FUTURE týmu patří poděkování za dobrou reprezentaci klubů i České republiky a věřím, že v klubech hráčům vytvoří podmínky pro další rozvoj," zhodnotil poslední zápas i celý turnaj trenér Petr Janoušek.

FUTURE U16 Česká republika - Dánsko 3:6 (1:4)

Góly ČR: 4. Brož, 62. Vlachovský, 74. Havrda.
Sestava ČR: Křepelka - Brož (64. Heller D.), Suchochleb, Baran, Papež - Podešva (57. Vlachovský) - Točík (57. Havrda), Nový (41. Samko), Kaczmarczyk (41. Heller J.) - Kušej (64. Urban), Hönig (57. Remiáš). Trenéři Janoušek a Černý.

Výsledky turnaje

Dánsko - Švédsko 4:0, Česko - Belgie 7:1, Švédsko - Česko 0:0, Dánsko - Belgie 3:2, Česko - Dánsko 3:6, Švédsko - Belgie 0:1.