6. 4. 2017

Future U17: Druhý belgický test je remízový

Po úterním vítězství 4:1 remizoval future tým do 17 let v Tubize s domácí Belgií 3:3. 

Český celek vstoupil do zápasu skvěle a po dvou gólech Samka vedl v 17. minutě už 2:0. Domácí ale stačili ještě do poločasu nejen vyrovnat, ale skóre dokonce otočili. Až zase závěr zápasu patřil českému výběru, což stačilo v 65. minutě na vyrovnání skóre, které zařídil Urban.

"Ve druhém utkání dostali příležitost v základní sestavě další hráči, aby poznali mezinárodni konfrontaci. Hrál se oboustranně otevřený fotbal se spostou šancí a zvratů. Vstup do zápasu nám vyšel, ale postupně nás soupeř dokázal dostat pod tlak a opakovaně hrozil rychlými útoky. V závěru jsme to byli my, kdo mohl utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Vzhledem k průběhu je ale remíza zasloužená. V obou utkáních jsme více těžili z týmového výkonu a věřím, že naši hráči také sami poznali, kde mají své přednosti a rezervy, jenž musejí tréninkovou pílí a soustavností dohnat," řekl po utkání trenér Petr Janoušek.

Statistika zápasu

Belgie "17" - Česká republika "17" FUTURE 3:3 (3:2)

Góly ČR: 14. a 17. Samko, 65. Urban.
Sestava ČR: Volf (41. Nemšovský) - Zíma, Suchochleb, Kaczmarczyk - Havrda, Šulc (41. Urban) - Heller (65. Ambler), Samko (60. Vybíral), Doležal (60. Jurásek) - Kotouček (62. Zlatohlávek). Trenér Janoušek a Kotal.