12. 4. 2016

FUTURE U17 má za sebou premiérový zápas s Belgií

FUTURE tým hráčů do 17 let sehrál první utkání s Belgií. V divácky pohledném duelu stáhli svěřenci trenérů Čvančary a Svědíka dvougólové manko, ale dvě minuty před koncem inkasovali rozhodující gól na 2:3.

Český výběr prohrával ve 28. minutě 0:2, ale ještě do přestávky stačil Černín snížit a vrátit svůj celek do hry. Sedm minut před koncem utkání se povedlo Lindákovi srovnat na 2:2, ale Belgičané se v závěru prosadili potřetí a rozhodli o těsném vítězství.

"Sehráli jsme historicky první utkání FUTURE výběrů. Jedná se o hráče, kteří mají biologický věk nižší než kalendářní. Připojili jsme se tím k vyspělým evropským asociacím. Kluci se na srazu viděli úplně poprvé, hráli své první mezistátní utkání, po prvních minutách ze sebe shodili nervozitu a předvedli společně se soupeřem pěkný fotbal, který se početnému obecenstvu líbil. Je to výborný projekt právě pro tyto hráče, díky kterému se můžou konfrontovat na reprezentační mezinárodní úrovní. Mělo by jim to pomoci v jejich budoucí kariéře," uvedl po prvním utkání trenér českého výběru Aleš Čvančara.

Statistika utkání

FUTURE U17 ČR - Belgie 2:3 (1:2)

Góly ČR: 35. Černín, 73. Lindák
Sestava ČR: Mikulec – Bičiště, Černín, Mašek, Lauko – Moučka (41. Pak), Kokeš (75. Bělíček), Kříž (41. Březina) – Matoušek (55. Hamburský), Rogožan (55. Lindák), Pfeifer (75. Douděra). Trenéři Čvančara a Svědík.