15. 4. 2016

FUTURE U17: Podruhé s Belgií, tentokrát nerozhodně

Reprezentační FUTURE team do 17 let po středeční prohře 2:3 nastoupil podruhé v přípravě proti Belgii a po vyrovnaném průběhu s ní remizoval 1:1.

Do druhého utkání už vstoupili čeští mladíci bez nervozity a aktivní hrou nutili hráče Belgie k chybám. Už ve 4. minutě individuální akci Pfeifera zastavil soupeř faulem v pokutovém území. Bohužel Bělíček penaltu nedal. Ve 14. minutě po rohovém kopu a malém důrazu před brankou se soupeř ujal vedení - 0:1. Hrál se zásluhou obou družstev pohledný fotbal. Ve 44. minutě byl opět v pokutovém území faulován Pfeifer a  Rogožan tentokrát pokutový kop proměnil. Do konce utkání se obě mužstva snažila vstřelit vítěznou branku, ale i přes příležitosti na obou stranách už gól nepadl.

"Byla to výborná konfrontace pro hráče, kteří se setkali s mezinárodní reprezentací úplně poprvé. Zároveň i pro nás trenéry, protože nám ve středu ochotně předali trenéři Belgie své sedmileté zkušenosti s problematikou kondičního tréninkového procesu v kategoriích U14-17, protože v těchto ročnících je nejvíce FUTURE hráčů," zhodnotil trenér českého výběru Aleš Čvančara.