5. 4. 2017

Future U17 v Belgii: Krásná koncovka a výhra

První ze dvou přípravných zápasů v Belgii Future team U17 zvládl na výbornou a odnesl si vítězství 4:1.

"Do utkání jsme vstoupili aktivně a organizovaně. Již po osmi minutách nám vyšla kombinace ve středu pole a pohotová střela Zlatohlávka z dvaceti metrů skončila v pravém horním rohu brány domácího týmu. Vedení nám vydrželo jen do dvanácté minuty, kdy soupeř okamžitě potrestal naší chybu v rozehrávce. Ale už v sedmnácté minutě dokázal Zíma hlavou skórovat a stav 1:2 vydržel i přes další šance na obou stranách do poločasu.
Také ve druhém poločase jsme udrželi tempo hry a hned ve čtyřicáté čtvrté minutě se dokázal na zadní tyči prosadit hlavou Ambler a zvýšil na 1:3. Na konečných 1:4 dal těsně před koncem zápasu střelou k tyči Havrda, který tak pohotově zakončil herní kombinaci na hranici pokutového území.
Náš týmový výkon si zasloužil odměnu v podobě vítězství v tomto utkání, hráči soupeře však ukázali individuální technické dovednosti a kreativní řešení herních situací. Projekt Future slouží ke sbírání herních zkušeností pro další růst hráčů a to dnešní konfrontace splnila," pochvaloval si trenér Petr Janoušek.

Statistika zápasu

Belgie U17 - Česká republika U17 FUTURE 1:4 (1:2)

Góly ČR: 8.Zlatohlávek, 17.Zíma, 44.Ambler, 79.Havrda.
Sestava ČR: Janáček - Volf, Zíma, Nemšovský, Suchochleb - Vybíral (70. Havrda), Jurásek - Urban (55. Kaczmarczyk), Doležal (65. Heller), Ambler (55. Šulc) - Zlatohlávek (65. Kotouček). Trenéři Janoušek a Kotal.