15. 7. 2019

Heidenreich a Slaměna: Nic není ztracené, stále můžeme postoupit

Česká reprezentace do 19 let má za sebou úvodní zápas na evropském šampionátu v Arménii. S Francií český tým prohrál 0:3. Kapitán David Heidenreich i záložník Patrik Slaměna ale věří, že tým může postoupit do semifinále a porve se o to v dalších zápasech.

„Zápas pro nás nedopadl příznivě, ale musíme to hodit za hlavu a připravit se na další dva zápasy, které budeme chtít zvládnout a postoupit do semifinále,“ uvedl po utkání kapitán týmu David Heidenreich.

„V prvním poločase jsme měli určité šance, které se proti takovému soupeři musí za každou cenu proměnit. Soupeř naopak byl produktivní a vstřelil tři góly i kvůli našemu špatnému vstupu do druhého poločasu,“ pokračoval Heidenreich.

„Pořád je situace ve skupině otevřená a máme naději na to zajistit si postup mezi nejlepší čtyři. Neměli jsme špatný začátek zápasu, měli jsme šance a musíme se od toho odrazit a proměňovat je. A dál se opírat o týmovost,“ dodal Heidenreich.

Třikrát sami na branku a žádný gól

„Byl to velice těžký zápas, který rozhodly tři obdržené branky během krátké doby. My jsme se na šance a na góly hodně nadřeli, nakonec jsme ani žádný nedali. To musíme zlepšit do dalších zápasů, abychom měli šanci postoupit,“ uvedl po zápase Patrik Slaměna.

„Další zápas nás čeká ve čtvrtek, tak se musíme podívat na video a vzít si z toho ponaučení. Řekneme si s kluky plusy a minusy, a doufám, že to bude ve čtvrtek lepší,“ pokračoval Slaměna.

„Zápas by byl určitě jiný, pokud by se nám podařilo proměnit hned tu první šanci v prvním poločase. Ale šli jsme třikrát sami na brankáře, nedali jsme ani jednou, tak se to proti nám kompletně otočilo,“ uvedl Slaměna.

„Do dalšího zápasu nepůjdeme něčím svázaní, musíme se o to zkrátka porvat. Můžeme si vzít i příklad z druhé kvalifikační fáze v Anglii, kde jsme také prohráli úvodní zápas, ale nakonec postoupili na tento turnaj. Nic není ztracené,“ dodal Patrik.