3. 5. 2019

Hellebrand po Belgii: Náročné utkání, těsný náskok jsme měli udržet

Český výběr do 17 let nastoupil poprvé po čtyřech letech do utkání v rámci evropského šampionátu. V prvním představení ve skupině remizovali svěřenci trenéra Václav Kotala s Belgií 1:1. Kapitán týmu Jan Hellebrand po zápase litoval, že se spoluhráči nedokázali udržet těsné vedení až do závěrečného hvizdu.

„Bylo to velice náročné utkání. Myslím, že první poločas jsme zvládli fotbalové i takticky, ale nedokázali jsme využít protiútoky ke vstřelení branky,“ litoval po zápase kapitán týmu Jan Hellebrand.

„V druhém poločase jsme dokázali vstřelit gól po rohovém kopu, vedli jsme a byli jsme Belgii vyrovnaným soupeřem, ne-li lepším týmem. Ale bohužel jsme v nastaveném čase inkasovali gól na 1:1, kdy si protihráč zaběhl za obranu na jednoduchý míč, kopl si to kolem brankáře a zakončil,“ uvedl po zápase fotbalista Fastavu Zlín.

„Měli jsme si lépe pohlídat celou situaci před inkasovaným gólem a nespoléhat na to, že bude ofsajd. Já osobně jsem byl na stejné úrovni jako hráč, který dával gól, ale nestihl jsem ho už doběhnout.“

„Belgii se nepodaří porazit v každém utkání, byli jsme blízko, ale nakonec se nám to nepodařilo. Musíme se už ale dívat dopředu a věřím, že další zápas zvládneme,“ uzavřel hodnocení zápasu mladý kapitán.

Druhý zápas ve skupině čeká svěřence trenéra Kotala v pondělí 6. května od 20:00 proti domácímu Irsku. Zápas bude vysílat přímým přenosem ČT sport.