1. 9. 2022

Historie i budoucnost. Reprezentace představila nové dresy

Česká fotbalová reprezentace představila novou kolekci dresů od globální sportovní společnosti PUMA. Domácí červená sada odkazuje na úspěšnou minulost, venkovní bílá varianta naopak hledí do budoucnosti.

Národní tým nastoupí v nových dresech už v září, kdy proti Portugalsku a ve Švýcarsku zakončí své premiérové vystoupení v elitní skupině Ligy národů. A reprezentace do 21 let v nich odehraje baráž o postup na mistrovství Evropy proti Islandu.

„Červená varianta dresu je klasika, která k české reprezentaci neodmyslitelně patří. Velký lev na hrudi mi připomněl dobu, kdy v národním týmu válel třeba Antonín Panenka. Moc mě těší, že na naši historii nezapomínáme. Na druhou stranu chceme hledět i do budoucnosti, což zase symbolizuje bílý dres určený pro venkovní zápasy,“ poznamenal trenér Jaroslav Šilhavý. 

Česká reprezentace bude v následujících dvou letech nastupovat v domácích zápasech s výrazně větším znakem lva na prsou, než tomu bylo v minulých letech. Designéři značky PUMA zvolili tento prvek i samotnou barevnou podobu jako odkaz na dresy z let 1934, 1976 a 1996, tedy roky velkých úspěchů. 

Venkovní varianta dresů zůstává v tradiční bílé barvě, ale nabízí také odvážnější designové prvky. Těmi nejvýraznějšími jsou velký obrys znaku reprezentace na hrudi, který rámuje číslo, a modré trenýrky. 

„Obě sady dresů nepřinášejí jen nový design, ale využívají i nejmodernější materiály a technologie značky PUMA. Díky nim jsou nejen lehčí, ale hráčům poskytují i větší komfort. Za zmínku určitě stojí i skutečnost, že nové dresy jsou vyrobeny ze 100% recyklovaných materiálů, což je příspěvek značky PUMA k lepší budoucnosti,“ řekl Miloslav Ptáček, Teamsport manažer značky PUMA pro Českou republiku a Slovensko. 

Dresy jsou unikátní svým technologickým provedením. Využívají totiž nejnovější materiál PUMA ULTRAWEAVE, díky kterému jsou o 44 % lehčí než dosavadní dresy.

Váží pouhých 72 gramů. Tohoto extrémního snížení hmotnosti bylo dosaženo pečlivě vybranou lehce tkanou látkou, speciálním vzorem s minimem švů a odlehčeným límečkem a zakončením rukávů. Nižší hmotnost dresů PUMA ULTRAWEAVE v kombinaci s technologií dryCELL odvádějící pot umožňuje hráčům šetřit energii při maximálním komfortu a prodyšnosti.  

Nové dresy bude možné zakoupit v prodejnách Sportisimo, na puma.com nebo v novém internetovém fanshopu českého fotbalu www.sportisimo.cz/ceskyfotbal.