11. 10. 2021

Hložek a první repre gól. Jsem nadšený, říká

Jedenáct soutěžních utkání. Tak dlouho čekal Adam Hložek na vstřelenou branku. Naposledy se trefil v srpnu v ligovém utkání s Hradcem Králové. Proti Bělorusku čekání ukončil a prvním gólem v národním týmu přispěl k výhře 2:0. 

"Jsem nadšený, že jsem dal svůj první reprezentační gól. Patrik Schick to udělal výborně, měl jsem při střele i trochu štěstí," uvedl devatenáctiletý ofenzivní talent českého fotbalu.

"Víc než deset zápasů jsem nedal gól, což je hodně. Doufám, že mi to tam začne nyní padat ve Spartě i v reprezentaci," usmíval se v rozhovoru pro ČT sport bezprostředně po utkání.

Zápas v ruské Kazani proti Bělorusku začal na pozici podhrotového útočníka, v druhém poločase se ale přesunul na kraj poté, co ze hry musel odstoupit kvůli zranění Matěj Vydra a realizační tým přeskupil sestavu.

"Obě pozice jsou úplně jiné. Na podhrotu hraji zády ke stoperům, ze strany to mám více před sebou. V prvním poločase jsme v podstatě neměli vůbec na nic místo. V druhém poločase se to trochu otevřelo a bylo to lepší. Jsem ale hlavně rád, že jsme vyhráli a máme tři body," uvedl sparťanský fotbalista. 

Svůj premiérový reprezentační gól dal v pětašedesáté minutě, kdy nejprve sledoval, jak si Patrik Schick navádí z pravé strany míč na střed, a když protihráči vystoupili směrem k Patrikovi, dostal Adam od zkušenějšího parťáka míč přímo do běhu a levačkou jej poslal pod břevno. 

"Už o přestávce jsme si říkali, abychom více stříleli i z větší vzdálenosti, protože to hodně skákalo a dělalo to jejich brankáři problémy. Je dobře, se nám podařilo vstřelit druhý pojišťovací gól,“ dodal Hložek.