9. 6. 2021

Hložek: Výhra určitě zlepší celkovou náladu

Je nejmladším členem kádru pro nadcházející evropský šampionát. Nedávné soustředění nemohl absolvovat naplno, ale do úterního zápasu s Albánií již Adam Hložek zasáhl.

Během soustředění v Jižním Tyrolsku měl na programu trochu jiný režim než zbytek týmu. Snažil se totiž zbavit problémů s kyčlí.

„Absolvoval jsem tam vlastně individuální přípravu s týmem fyzioterapeutů a doktorů. Začal jsem terapiemi, rozvolňováním a masážemi. Postupně jsem se dostával do posilovny, kde jsem začínal cvičit, následně na kolo, než jsem mohl začít běhat a připojit se k týmu,“ vrací se osmnáctiletý talent českého fotbalu v rozhovoru pro YouTube kanál české reprezentace.

Hložek pravidelně reprezentoval v mládežnických kategoriích. Z kategorie U17 ovšem skočil rovnou do jednadvacítky a v roce 2020 si připsal premiéru také v seniorské reprezentaci, když nastoupil v září na Slovensku v rámci Ligy národů. Následně nastoupil i v přípravě proti Kypru.

Nyní si připsal třetí start v národním týmu, když odehrál závěrečnou půl hodinu proti Albánii.

„Určitě to pro nás byla hodně důležitá výhra před startem turnaje, abychom se trochu uklidnili. Myslím, že to zlepší celkově náladu v týmu,“ dodal Hložek.

 

 

ČR A - Albánie (8. 6. 2021)