2. 9. 2020

Holoubek: Po trénování už jsem měl absťák

Trenér národního týmu do 18 let David Holoubek prožívá vysněný týden. Po roční odmlce opět na hřišti trénuje. „Už jsem měl absťák. Strašně moc jsem se na tento sraz těšil,“ usmívá se čtyřicetiletý kouč během soustředění národního týmu U18 ve sportovním areálu Břízky.

V létě minulého roku ukončil své angažmá v Ružomberku, letos v únoru se stal trenérem národního týmu ČR hráčů do 18 let. Jenže vinou koronavirové pandemie se na hřiště se svými svěřenci nedostal. Dočkal až se až v tomto týdnu.

„Strašně moc si to užívám, po trénování už jsem měl absťák. Z hlediska mé profese je to úplně vysněný týden. Jsem šťastný, že tady můžu být a že můžu trénovat,“ svěřuje se Holoubek, někdejší kouč Sparty nebo Liberce.

Ve sportovních areálu v Břízkách v Jablonci nad Nisou reprezentační trenér kategorie U18 doslova září. Na place si to užívá, své svěřence povzbuzuje, kárá a emoce rozhodně neschovává. Málem si koučováním vykřičí hlas.

„Snažím se být hodně emotivní, protože si myslím, že sport a fotbal si emoce zaslouží a že tam musí být. Když tam nejsou, není ten sport takový, jaký by měl být. Snažím se je probudit i v hráčích. Chci, aby je to bavilo, aby k tomu měli nějakou emoční vazbu, aby byli natěšení a měli i z tréninku nějaký pocit,“ vysvětluje Holoubek.

Pro něj a jeho svěřence je to první reprezentační sraz. I z toho důvodu si kouč pozval poněkud širší kádr, aby mohl hráče poznat. „Některé kluky znám, ale pro část je to tady úplně nové a cítím z nich obrovský respekt a pokoru k lvíčku na prsou a k tomu, že jsou vůbec v reprezentaci. Pro mě je toto soustředění takovým srovnáváním hráčů,“ říká Holoubek.

Národní tým do 18 let ukončí své soustředění v pátek, během něj sehraje dvě modelová utkání.