21. 7. 2019

Hráči po konci na ME U19: Byla to výborná zkušenost

Česká reprezentace do 19 let skončila své tažení na evropském šampionátu v Arménii po základní skupině. O konci na turnaji rozhodla nedělní prohra s Irskem 1:2, která zároveň znamená i poslední místo ve skupině B. Hráči byli po utkání zklamaní, ale zároveň hrdí, že se dostali mezi nejlepších osm evropských týmů. 

Filip Kaloč

„Paradoxně to byl asi náš nejlepší zápas na celém turnaji, ale fotbal se hraje na góly. My dali pouze jeden, Irové dva. My jsme se na gól strašně nadřeli, ale zároveň jsme si je lehce nechali dát,“ uvedl po zápase Filip Kaloč.

„Vstřelili jsme gól po třech zápasech, ale okamžitě jsme dostali znovu na 1:2. Nevím, jestli to byla ztráta koncentrace, ale byla to strašná škoda. Dostali jsme se do zápasu, mohli jsme ještě útočit a dát vítězný gól, ale místo toho jedeme domů. Mrzí nás, že jsme semifinále nakonec neudělali,“ pokračoval.

Pro záložníka ostravského Baníku to byla i přes konec v základní skupině skvělá zkušenost. „Určitě na to budeme ještě vzpomínat, protože to byl jak dobrý zážitek, tak výborné zkušenosti. Byl to poslední takový dorostenecký turnaj pro celý tým. I z toho důvodu je škoda, že jsme nepostoupili ze skupiny,“ uvedl Kaloč.

Matěj Kovář

„Je to samozřejmě škoda, že jsme nedokázali postoupit ze skupiny. Pořád si ale myslím, že na sebe můžeme být hrdí, protože jsme byli na turnaji pro nejlepších osm evropských mužstev,“ uvedl po zápase brankář Matěj Kovář.

„Irové čekali v bloku na brejky a dva jim vyšli, což znamená náš konec. S odstupem času to budu ale celé hodnotit pozitivně. Moc lidí nám nevěřilo, že se vůbec dostaneme na EURO a je to pro mě čest reprezentovat svou zemi. Vždy na to budu vzpomínat jen v dobrém,“ dodal brankář Manchester United.

David Heidenreich

„Je mi moc líto, že se naše cesta zastavila zrovna takhle, ale bohužel jsme udělali chybu a soupeři darovali gól hned po vyrovnání,“ mrzelo po zápase kapitána týmu.

„Celé EURO ale byla skvělá zkušenost a zážitek do budoucna a jsem rád, že jsme u toho mohl se všemi kluky a realizačním týmem být. Dostali jsme se mezi nejlepších osm týmů U19 v Evropě. Nikdo nám nevěřil, ale probojovali jsme se sem společně. Turnaj samotný byl těžký, věřili jsme, že z této skupiny můžeme postoupit, ale bohužel to nevyšlo,“ dodal obránce Atalanty Bergamo.