23. 9. 2022

Jak si užít zápas proti Portugalsku? Přijďte včas, zabavíte se ve Fanparku i na stadionu

Česká reprezentace odehraje v sobotu 24. září ve Fortuna Areně v Praze důležitý a vyprodaný zápas Ligy národů UEFA proti Portugalsku. 

FAČR žádá fanoušky, aby přišli na stadion včas, a přináší proto tipy, jak si utkání co nejvíc užít. Připravený je bohatý program jak ve Fortuna fanparku, tak přímo před zápasem na stadionu.

1) Vyprodáno. Zápas je dlouho dopředu vyprodaný, žádné vstupenky už v prodeji nejsou a nebudou. Upozorňujeme fanoušky na množící se podvody, a proto varujeme před nákupem lístků neoficiálními cestami.

2) Přijďte včas. Zápas začne ve 20:45. Prosíme fanoušky, aby k Fortuna Areně (domácí stadion SK Slavia Praha) dorazili s dostatečným časovým předstihem. A to nejenom ke stadionu, kde budou ve Fortuna Fanparku (otevřená 14:00 – 19:45) probíhat doprovodné akce (více informací ZDE), ale i na svá místa. Všichni diváci musí projít zevrubnou bezpečnostní prohlídkou.

Reprezentace proto připravila bohatší program než obvykle také přímo na stadionu, který odstartuje už v 19:15. Přímo na hřišti bude DJ stage, představeni budou noví maskoti a chystá se také nový nástup hráčů na hřiště. Na tribunách bude rozmístěných deset tisíc českých vlaječek a speciální choreografii připravil oficiální Fanklub české reprezentace.

3) Využijte městskou hromadnou dopravu. Fortuna Arena stojí v husté městské zástavbě a při exponovaných zápasech v okolí stadionu kulminuje už tak vysoká hustota dopravy. Problémem bývá i nedostatek parkovacích míst. Prosíme proto diváky, aby před zápasem využili městskou hromadnou dopravu a auta odstavili na vzdálenějších parkovištích.

Zvýší to komfort všech při cestě na stadion i po skončení zápasu. Doporučujeme přijet metrem do stanic Želivského nebo Strašnická a dojít do Edenu pěšky, případně využít vlakovou dopravu do zastávky Praha-Eden, která bude posílená.

4) Nebezpečné předměty nechte doma. U vstupu na stadion budou probíhat zevrubné bezpečnostní prohlídky. Prosíme návštěvníky, aby respektovali návštěvní řád Fortuna Areny. Je zakázáno vnášet na stadion předměty, kterými by mohla být jakkoliv ohrožena bezpečnost. Zejména se jedná o zbraně, větší batohy nebo tašky, pyrotechniku, láhve nebo plechovky, laserová ukazovátka, fotoaparáty a podobně.

5) Respektujte pokyny pořadatelů. Prosíme diváky, aby respektovali pokyny pořadatelů, a to ve Fortuna Fanparku i přímo na stadionu, abychom si společně mohli užít výjimečný fotbalový zápas.