6. 1. 2021

Jakub Jankto dovedl Sampdorii v roli kapitána k výhře nad Interem

Český ofenzivní univerzál Jakub Jankto nastoupil ve středu v roli kapitána v dresu Sampdorie Janov do zápase italské Serie A prot Interu Milán. A jeho tým vyhrál 2:1.

Favorizovaný Inter měl ve 12. minutě příležitost ujmout se vedení, ale Sánchez penaltu neproměnil. Na druhé straně se s pokutovým kopem vypořádal lépe bývalý hráč hostů Candreva a v 38. minutě zvýšil Keita.

V druhém poločase dokázal Inter pouze snížit gólem De Vrije a v italské lize prohrál poprvé od říjnové porážky s AC. Jankto poprvé nastoupil jako kapitán Sampdorie a odehrál 75 minut.

V pětapadesáté minutě měl Jankto velkou šanci, ale jeho přízemní střelu dokázal brankář Interu vyrazit poté, co se rychle přemístil na brankové čáře a míč vyrazil.

„Být ve 24 letech kapitánem v takovém tymu jsem si nepředstavoval ani ve snu. Je to nesmírná čest a hrozně si toho vážím. Tím, že jsme vyhráli proti Interu, to vše jen umocňuje,“ uvedl český reprezentant po samotném utkání.