15. 7. 2019

Jan Suchopárek: Francie vyhrála zcela zaslouženě

Český tým do 19 let odehrál úvodní zápas skupiny B na evropském šampionátu v Arménii, ve kterém podlehl Francii 0:3. Trenér Jan Suchopárek ocenil po zápase technické kvality soupeře a příčinu prohry viděl především ve velkém množství ztracených míčů. 

„Soupeř zvítězil zcela zaslouženě. Francie měla kvalitní hráče, rychlostně a pohybově skvěle vybavené. Největší rozdíl byly technické dovednosti. I když jsme měli určité příležitosti, nejvíce nás srážela technická nekvalita. Měli jsme příliš mnoho ztrát a chyb i bez tlaku soupeře a nebyli jsme schopni se dostat do situací, které by případně mohly vést ke gólu,“ uvedl po utkání trenér Jan Suchopárek.

„Byli jsme hrozně zbrklí. Nevěřili jsme tomu, že můžeme soupeře přehrát kombinačně. Několik ztrát bylo opravdu naivních a soupeř si na ně počkal. Francie byla nebezpečná v rychlostních soubojích a v brejcích. I když branky jsme inkasovali po standardní situaci a v situaci, kdy jsme byli ve větším počtu hráčů v pokutovém území,“ pokračoval trenér Suchopárek.

„Po vystřídání za stavu 0:3 jsme začali hrát trochu lépe, více jsme kombinovali a dostali jsme se do slibných situací. Do dalších zápasů je to jen plus. Uvidíme, co další utkání přinese,“ řekl bývalý reprezentant.

„Myslím, že někteří hráči hráli na hranici svých možností, bohužel oproti soupeři nám kvalita chyběla,“ uvedl kouč, kterého mrzela neproměněná šance Kohúta za nerozhodného stavu.

„Francie patří do první pětky v Evropě a je jedním z nejtěžších soupeřů. Proti takovým týmům se musí první šance musí proměnit. Nechci říct, že by případný gól vývoj zápasu úplně převrátil, ale soupeř by více znervózněl,“ uvedl trenér.

Český tým držel nerozhodné skóre do jednačtyřicáté minuty, než přišla ruka ve zdi a penalta. „Oni sice měli nějaké příležitosti, ale na šance to byl vyrovnané. Ale padla branka z penalty a následně dva rychlé góly po přestávce, a bylo prakticky po zápase. Hráčům zároveň při ztrátách docházely síly, i proto došlo na vícenásobné střídání, abychom to oživili,“ dodal trenér.

Český tým hraje druhé utkání ve skupině ve čtvrtek 18. července proti Norsku s výkopem od 16:45 středoevropského času.