4. 12. 2017

Jankto dvakrát skóroval proti Crotone, Barák asistoval

Dva čeští reprezentanti o sobě dali výrazně vědět v utkání 15. kola italské ligy, ve kterém Udine porazilo Crotone jasně 3:0. Jakub Jankto dal za vítěze dva góly, Barák na třetí trefu hostujícího týmu přihrál.

V utkání 15. kola mezi Crotone a Udine se představili hned tři čeští reprezentanti. Kromě Baráka a Jankta v dresu Udine, nechyběl na stopperské pozici domácího týmu Stefan Simič.

Za výhrou šli ale od začátku utkání hosté. Už ve 4. minutě krásně vypálil Antonín Barák, Alex Cordaz s obtížemi jeho pokus ale vyrazil. Těsně před přestávkou se tak prosadil až jiný český reprezentant, když Jakub Jankto ve 41. minutě dorazil po střele Kevina Lasagny do sítě přesně odražený míč.

I po změně stran mělo Udine více ze hry. V 53. minutě předložil z pravé strany parádní pas Janktovi Maxi Lopéz a mladý český záložník se po přesné trefě mohl radovat z druhé trefy v utkání. Jankto nechyběl ani na začátku další gólové akce, když si v 66. minutě všiml na pravém křídle volného Antonína Baráka, který pak s přehledem přihrál Kevinu Lasagnovi, jež doklepl míč do branky Crotone. Udine už následně náskok 3:0 nepustilo a radovalo se z druhé výhry v řadě.