9. 10. 2017

Jarolím po San Marinu: "Se šancemi jsme nakládali laxně"

Češi budou v chystané Lize národů nasazeni do druhé ligy pro týmy na 13. až 24. místě žebříčku UEFA. Posun do této společnosti stvrdili v Plzni i díky dvěma trefám Krmenčíka závěrečnou výhrou 5:0 nad San Marinem. Ohlasy hráčů po tomto utkání kvalifikace MS si přečtěte zde.

Karel Jarolím (trenér ČR): "Neklapalo nám to, jak by mělo. Bylo tam dost neproměněných šancí, nakládali jsme s tím dost laxně. V kombinaci jsme byli netrpěliví a dávali jsme finální přihrávky, kdy to nebylo úplně připravené. Přesto jsme měli dost šancí, aby to byla vyšší výhra. Kadlecovi gól přeju, není lehké se takhle vracet, když už byl skoro na odchodu ze Sparty. Svou šanci proměnil dobře."

Vladimír Darida (záložník ČR): "Přistoupili jsme k tomu dobře, vstřelili jsme brzo branku, ale škoda, že jsme jich nevstřelili víc, protože šance na to byly. Je škoda, že jsme nezvládli ty první zápasy v kvalifikaci, kde nebylo tolik šancí, ale ty, co byly, jsme neproměnili. To byl jeden z hlavních problémů. Nevybírali jsme ta nejlepší řešení."

Jan Kopic (záložník ČR): "Vyhráli jsme 5:0, mohlo to být i větším rozdílem, ale je to dobrý výsledek. Je to jak když v poháru hrajete proti divizi, kdy všichni čekají, že vysoko vyhrajete. Soupeř tam měl taky šanci, naštěstí nedal, to by byla ostuda. Kvalifikace se nepovedla, ale jinak mám z týmu dobrý pocit a šance na postup na EURO je velká."


Filip Novák (obránce ČR): "Spokojený jsem, že jsem dal svůj první reprezentační gól, ale mohl jsem dát i tři. Hlavní je, že jsme vyhráli. Věděli jsme o tom, že potřebujeme vyhrát kvůli Lize národů, ale my chceme vyhrát každé utkání. Dnes jsem si mohl hodně zaútočit, to mám rád, nemusel jsem tolik myslet na hru dozadu."

Václav Kadlec (útočník ČR): "Jsem za gól rád, před měsícem by asi nikdo neřekl, že dám gól v národním dresu. Ale musím dál makat. Asi jsem trenéra svými výkony zaujal, proto mě povolal. Vždy říkáme, že máme kvalitu, ale pak to v kvalifikaci o MS nepotvrdíme. Teď si zase myslím, že tým kvalitu pro budoucnost má, ale musíme to potvrdit v dalších zápasech."

Michael Lüftner (obránce ČR): "Startem za národní tým jsem si splnil sen. Hrát za vlast je nejvíce, co mohu dosáhnout. Užil jsem si to maximálně a moc chci poděkovat trenérovi, že mě dal do sestavy. San Marino není soupeř jako ostatní. Příprava na ně je specifická, protože se dostávají jen k pár brejkům, které si musíte pohlídat. Jednou se nám tam do šance dostali po našem nedorozumění při jejich standardce."