11. 11. 2017

Jarolím: "Střídali jsme dobré momenty s horšími"

Čeští fotbalisté vyhráli miniturnaj v Dauhá, kde po Islandu porazili i domácí Katar 1:0. Jediný gól sobotního zápasu dal v 15. minutě po rohovém kopu Antonín Barák. Česká reprezentace si tak připsala kromě vítěztsví na turnaji i čtvrtou výhru za sebou.

Vyhrát čtyřikrát v řadě se reprezentaci povedlo poprvé po třech letech a teprve podruhé za posledních deset let. Zápas v obtížných podmínkách proti domácímu výběr rozhodně nebyl ale jednoduchý.

 "Nadřeli jsme se. Už před zápasem jsem varoval, že je nesmíme podcenit. Ti hráči umí kopat, jsou podle mě dobře vedení, fungují spolu. Navíc jsou zvyklí na tyto klimatické podmínky. Byla to velká dřina. Střídali jsme dobré momenty s horšími. Na můj vkus tam bylo hodně nevynucených chyb, z čehož pramenily protiútoky soupeře," komentoval výhru 1:0 kouč Karel Jarolím, který dal v základní sestavě šanci hned třem hráčům, kteří v reprezentaci ještě nenastoupili.

"V tomto složení tým nastoupil poprvé. V podstatě spolu jednou trénoval a byl bych bláhový, kdybych si myslel, že to bude promazané. Výsledek určitě předčil obraz hry. Hraje se to na výsledek, což se podařilo. To samozřejmě těší, ale co se týče herního obrazu, je na čem dělat. Nasbírali jsme zde cenné zkušenosti. Zvláštně kluci z ligy, kterých dnes nastoupilo hodně," uzavřel poslední vystoupení na turnaji Jarolím. 

Jedním z hráčů, kteří dostali premiérově od Jarolíma šanci nastoupit za seniorskou reprezentaci byl i obránce Stefan Simič. "První start za národní tým pro mě znamená hodně. Že jsem nastoupil za reprezentaci České republiky, to je nejvíc, co mě zatím v kariéře potkalo. Není nic víc, než reprezentovat svou zemi. Katar nebyl lehký soupeř. Nastoupili velmi aktivně. Ale nepřekvapili mě, protože jsme je viděli na videu. Hodně toho ukázali a věřím, že mají velice světlou budoucnost. Mně se jejich styl líbil. Atakovali, byli nepříjemní. Ale fotbal se hraje na vítězství a to máme my," radoval se mladý český stoper. 

 

Další ohlasy z týmu ČR po výhře 1:0 nad Katarem:

Vladimír Coufal (obránce ČR): "Fantazie. Výhra 1:0, vzadu čisté konto, celkem slušný výkon, lepší vstup do reprezentace jsem si asi nemohl přát. Katar byl fantastický soupeř. Troufl bych si říct, že daleko lépe vybavený technicky než Island. První doteky jim chodily přesně tam, kam chtěli, věděli o sobě, nebyli snad ani zpocení. I když si kdekdo řekne 'nějaký Katar', ale já myslel, že tady hrajeme s nějakou katarskou Barcelonou. Dobře kombinovali, utahali nás, ale neměli úplně vyložené šance, spíš náznaky, které pramenily z našich chyb a ztrát ve středu hřiště. Naštěstí jsme to vzadu dobře drželi. Musím říct, že jsme to dvojutkání v Dauhá zvládli dobře. Nepropadli jsme herně v žádném utkání a zvládli jsme to výsledkově."

Jiří Pavlenka (brankář ČR): "Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Mají španělského kouče, hrají technický fotbal a v zápase svou kvalitu dokazovali. Ve druhé půli nás trochu přitlačili, což jsme nečekali. Spíše jsme si mysleli, že fyzicky odejdou, a odešli jsme my. Oni pak měli víc šancí. Klima pro ně bylo jednoduší než pro nás, protože dnes bylo mnohem víc dusno než ve středu. Na některých hráčích bylo vidět, že už síly nemají, hlavně kluci na krajích, kde nejvíce běhají. Gól jsme ale nedostali, takže můžeme být spokojení. Štěstí jsme měli jen při tom gólu z ofsajdu, který podle mě ofsajdem asi byl."