28. 3. 2022

Jaroše čeká debut. Musím být připraven i jen na jedinou střelu

Reprezentační jednadvacítku čeká v úterý večer kvalifikační utkání v Andoře a v brance českého týmu by si měl připsat premiéru Vítězslav Jaroš.

Brankář Liverpoolu momentálně působící na hostování v Notts County má na svém kontě zápasy v dresu reprezentace do 16 a 18 let. Naposledy se ale představil v reprezentačním dresu v květnu roku 2019 v rámci Slovakia Cupu.

„Moc se na to těším, dlouho jsem za reprezentaci nehrál. V devatenáctkách se nám kvůli Covidu zápasy zrušily, takže se těším,“ uvedl na pondělní tiskové konferenci. Po loňském hostování v irské nejvyšší soutěži působí od ledna v Notts County hrajícím pátou anglickou ligu.

„Šel jsem na hostování s tím, abych odehrál co nejvíce zápasu za půl sezónu. Jde to podle očekávání, protože už mám za necelé dva měsíce odehraných dvanáct zápasů,“ pochvaloval si dvacetiletý brankář.  

„Cesta do Andorry samozřejmě byla dlouhá, ale bylo fajn, že jsme měli zastávku v Barceloně a měli jsme cestu rozdělenou. Nebylo to ale úplně tak hrozné, myslím, že trénink po příjezdu nás protáhl a všichni to zvládáme dobře,“ uvedl k přesunu z Albánie do Andorry.

 

Zde jej čeká úterní zápas, který se odehraje na stadionu s umělým trávníkem. „Podmínky tady máme dobré a na umělku si rychleme zvykneme. Naposledy jsem chytal na umělce asi minulý rok, když jsem byl na hostování v Irsku. Je to trochu pomalejší, brankář si musí dávat trochu větší pozor na neočekávané odskoky, hlavně při střelách. Pokud to neprší, tak se míč tolik nesklouzne,“ vysvětloval možné rozdíly oproti přírodnímu trávníku.

Andorra v kvalifikaci nezískala zatím ani bod, na svém kontě má jeden vstřelený gól z pátečního zápasu v Anglii. Zejména v domácích zápasech ale umí favority potrápit, o čemž se přesvědčily i Anglie se Slovinskem, které vyhrály v Andoře jen těsným rozdílem. Chceme hlavně vyhrát a naladit se na červnové zápasy včetně toho s Anglií a získat devět bodů.

„Jsou dobří v přechodu do útoku. Z klubu jsem ale zvyklý, že máme většinou větší držení míče a musím být připraven na jednu dvě střely za zápas, které mohou být klíčové pro jeho vývoj. Takže vím, že musím být připraven i jen na jedinou střelu,“ pokračoval Jaroš, jenž do Anglie zamířil ze Slavie v roce 2017.

Pokud české mužstvo uspěje v Andoře, v červnu vyzve Anglii v souboji o první místo v kvalifikaci. „Určitě se na ten zápas hodně těšíme, ale půjdeme zápas od zápasu, takže hlavní je nyní porazit Andorru. A poté se připravit na domácí zápas s Anglií, se kterou se chceme poprat o přímý postup na turnaj,“ dodal Jaroš.

ČR U21 - trénink (28. 3. 2022)