5. 7. 2019

Jaroslav Plašil ukončil kariéru, bude jedním z trenérů rezervy Bordeaux

Fotbalista Jaroslav Plašil oznámil konec profesionální kariéry. Záložník, který odehrál za nároční tým 103 zápasy odehrál na konci minulé sezóny poslední zápas v dresu Girondins Bordeaux a po konci smlouvy následně zároveň ukončil kariéru.

Sedmatřicetiletý rodák z Opočna se vydal do světa velkého fotbalu z Hradce Králové již v roce 2000, kdy odešel v osmnácti letech do Francie a začal oblékat dres AS Monaco.

Kromě hostování v týmu Créteil v sezóně 2002/2003 působil v Monaku až do roku 2007, kdy přestoupil do Osasuny a dva roky tak hrál ve Španělsku.

V roce 2009 se ale vrátil zpět do Francie, kde s výjimkou sezóny 2013/2014 a hostování v Catanii, působil až do konce kariéry a jako jeden z nejzkušenějších hráčů byl také jedním z kapitánů.

V dresu seniorského národního týmu si Jaroslav Plašil připsal premiéru v březnu 2004, kdy odehrál posledních jednadvacet minut utkání v Irsku. Ve svém druhém zápase za národní tým vstřelil svou první branku, když přispěl k výhře 3:1 nad Bulharskem.

Celkově odehrál Jaroslav Plašil 103 zápasy, vstřelil 7 gólů a dostal 8 žlutých karet. Poslední zápas v reprezentačním dresu odehrál v červnu 2016 na evropském šampionátu proti Turecku. Více reprezentačních startů mají z českých fotbalistů na kontě jen Petr Čech, Karel Poborský a Tomáš Rosický.

Jaroslav Plašil si zahrál na EURO 2004, 2008, 2012 a 2016. Zároveň nechyběl na světovém šampionátu v roce 2006. 

Patnáct utkání přidal i v dresu české jednadvacítky a dalších dvaadvacet v kategoriích U15, U16 a U17. 

"Po více jak dvacetileté kariéře, díky které jsem prožil hodně krásných chvil, jsem se rozhodl skončit. Děkuji všem, kteří mě během mé kariéry podporovali. Fanouškům, trenérům i spoluhráčům. Nyní je čas na novou výzvu. Rád bych využil své zkušenosti a pomohl mladým hráčům se zlepšovat," napsal v příspěvku na Instagramu, kde také prozradil, že se po ukončení kariéry připojil k realizačnímu týmu rezervy Girondins Bordeaux a bude jedním z trenérů.