13. 10. 2018

Jaroslav Šilhavý: "Cítil jsem z týmu sílu.“

Nový kouč národního týmu má za sebou velmi úspěšnou premiéru. Česká reprezentace totiž v úvodním utkání pod vedením trenéra Jaroslava Šilhavého vyhrála v Trnavě nad domácím Slovenskem 2:1. O třech bodech v druhém utkání skupiny B Ligy národů rozhodli svými góly útočníci Michael Krmenčík a Patrik Schick. 

"Víc jsem si přát nemohl. V takovém velkém zápase, ještě v derby na Slovensku. To je úžasné. Navíc to ještě bylo ostré utkání, které se hraje o body. O to je to lepší. Máme z toho obrovskou radost. Věřím, že to nebude jen taková vlaštovka, ale že budeme sílit, že se budeme ještě zlepšovat,“ uvedl Jaroslav Šilhavý po utkání.

„Nechci říkat, že soupeř byl jako sparing, naopak. Měli jsme z nich respekt, ale dneska jsme o ten gól asi byli lepší. Myslím, že jsme chtěli víc. Cítil jsem z toho týmu sílu. Byť Slováci měli obrovské šance na začátku druhé půle, kdy jsme z toho trochu vypadli,“ pokračoval. 

"Udělali jsme spoustu práce. Předtím jsme dostávali hloupé góly, měli jsme hru hodně otevřenou. Teď jsme chtěli být kompaktní, malé hřiště, nepouštět soupeře středem, nenechat ho hrát po stranách. Bez chyb to nebylo, ale myslím si, že se budeme zlepšovat," pokračoval Šilhavý.

Přestože o výhře rozhodli útočníci Krmenčík s Schickem, trenér Šilhavý označil výhru za týmovou. "Chválím všechny, byl to týmový výkon. Ano, oba útočníci dali gól, na oba přihrál Bořek. Ne nadarmo je nejlepším nahrávačem v americké lize." 

"Oba týmy po porážkách s Ukrajinou nutně potřebovaly bodovat, my jsme se díky vítězství dostali do hry o první místo. To jsme potřebovali."