4. 8. 2021

Jaroslav Šilhavý s Vernerem Ličkou hosty Olympijského festivalu

Také Fotbalová asociace České republiky využila možnost své prezentace v rámci Olympijského festivalu v pražské Stromovce, který je otevřený v rámci právě probíhajících OH v Tokiu. 

Na setkání s fanoušky dorazili trenér fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý a před ním také Verner Lička, olympijský vítěz z roku 1980 a nyní garant v rámci Úseku trenérů FAČR.

Šilhavý se setkal s dětmi, které do Olympijského parku vyrazily během vlastního příměstského tábora v Praze. Také mladé fotbalisty zajímalo především vše spojené s nedávným mistrovstvím Evropy, kde Šilhavého tým došel až do čtvrtfinále mezi nejlepších osm mužstev. A kouč s úsměvem reagoval třeba na otázky, které hráče z české reprezentace má nejraději a proč se tolik raduje po úspěšném výsledku.

Samozřejmostí Šilhavého návštěvy byla autogramiáda i společné focení s dětmi. Podobný program měl také Lička, někdejší výtečný útočník, trojnásobný vítěz československé ligy s Baníkem Ostrava, dvojnásobný nejlepší střelec domácí soutěže, v jehož sbírce nechybí ani stříbro z mistrovství Evropy v Anglii 1996. Tam fungoval jako asistent trenéra Dušana Uhrina staršího.

 

Lička se vyrazil podívat také na přítomný zápas seniorů ve walking footbalu – fotbalu v chůzi, který si všichni příchozí na OH festivalu také mohou vyzkoušet. Stejně jako samotný fotbal nebo řadu individuálních fotbalových soutěží, které jsou ve Stromovce k dispozici. Fotbalu a jeho prezentaci v rámci OH festivalu patří významné místo.

Návštěvníci však mají možnost okusit téměř čtyři desítky dalších sportovních odvětví, které jsou k vidění právě také během samotné letní olympiády.

Festivaly se za velkého zájmu veřejnost konají v Praze a také Brně, jejich brány se uzavřou v neděli s koncem tokijské olympiády. Festivaly nabízejí také možnost společného sledování OH a fanoušci se na nich mohou setkat také s úspěšnými reprezentanty, kteří již mají svoji tokijskou misi za sebou.

Projekt OH festivalů na českém území započal v roce 2014, navštívilo je již přes milion fanoušků.

Jaroslav Šilhavý s Vernerem Ličkou hosty Olympijského festivalu