9. 10. 2020

Jedlička a Bucha: Poslední dva zápasy musíme vyhrát

Brankář Martin Jedlička ve Skotsku inkasoval dvakrát, záložník Pavel Bucha si naopak vyčítal váhání celého týmu v ofenzivě.

Český tým do jednadvaceti let zaznamenal v kvalifikaci o postup na evropský šampionát první prohru. I přes to zatím zůstává s 15 body na čele tabulky.

Skotové mají o bod méně, Chorvaté s Řeky o dva body méně. Ovšem všechny tři tyto týmy mají o zápas méně.

Už v úterý má český výběr možnost nápravy, jelikož odehraje předposlední zápas kvalifikace v Litvě. Jak páteční zápas ve Skotsku hodnotí brankář Martin Jedlička a záložník Pavel Bucha?

Martin Jedlička:

„Zápas vnímám špatně, protože jsme prohráli klíčový zápas. Pokud by byl soupeř lepší, tak bych nemohl říct ani slovo, ale my jsme dostali dva hloupé góly. Oni to oproti nám odehráli tak nějak dospělácky. My jsme naopak dostali dva hloupé góly, po standardní situaci a po autu. Je to jen naše chyba.

Před prvním gólem jsme měli aut, ale hodili jsme jim to na střed hřiště a hned se to vezlo. Na střelu jsem ani pořádně neviděl, protože jsem měl před sebou dva hráče. Co se týče druhého gólu, tak jsme u té standardní situaci jsme na sebe křičeli, že to tak určitě udělají, ale stejně jsme tomu nezabránili a střelu na zadní tyč jsem nedokázal chytit.

Musíme se nyní soustředit na Litvu a přivézt bezpodmínečně tři body. Já doufám, že se ostatní týmy mezi sebou vybouchají. A věřím, že vyhrajeme oba zbývající zápasy a postoupíme.

Dali jsme v kvalifikaci dvanáct gólů ve dvou zápasech San Marinu, ale jinak se nám střelecky zase tolik nedaří. Budeme muset něco změnit a začít dávat góly, protože to bude klíč k postupu na šampionát.“

 

Pavel Bucha

„Jsem zklamaný a naštvaný, protože jsme sem přijeli vyhrát a udělat předposlední krok k postupu na závěrečný turnaj.

Je škoda, že první gól jsme soupeři darovali ztrátou míče na polovině hřiště. Soupeř bohužel využil obě střely na branku, při té druhé jsme nepohlídali standardní situaci. Oni mohli hrozit jen z nich, i když paradoxně neměli nakonec ani jeden roh, pokud si pamatuji dobře.

Nám utkání nevyšlo, co se týče ofenzivní fáze. I já sám jsem mohl řešit některé situace jinak, zpětně si říkám, že jsem měl ve dvou případech za to vzít a vystřelit. Třeba by se to nějak odrazilo, ale to už je pozdě. Měli jsme být přímočařejší, a ne pouze obehrávat vápno. Oni hráli dobře organizovaně a chytali se s námi, takže se nám hledali špatně skulinky a zbytečně jsme si to komplikovali.

Zůstali jsme na prvním místě, ale musíme se na něm udržet i po zápase v Litvě, který bude hodně důležitý pro další vývoj. Čekají nás poslední dva zápasy, oba musíme vyhrát, abychom se na turnaj dostali.“

Karel Krejčí: Kvalifikace první prohrou nekončí, musíme se oklepat

Skotsko U21 - ČR U21 (9. 10. 2020)