17. 11. 2020

Jedlička: Postup na EURO? Nádherný a nepopsatelný pocit

V kvalifikaci nastoupil do osmi z deseti zápasů. Chyběl pouze proti San Marinu. V klíčových momentech své spoluhráče vždy podržel skvělými zákroky. I proto brankáře Martina Jedličku spoluhráči označují za klíčového muže v boji o postup.

„První dojem je něco neskutečného. Přáli jsme si to dva roky, od chvíle, kdy začala kvalifikace jsme si říkali, že bychom chtěli dovršit zlatý hattrick. Jsem moc rád, že můžu pokračovat s touto partou, se všemi trenéry a se všemi okolo. Je to pro mě neskutečné,“ uvedl krátce poté, co bylo potvrzeno, že si jednadvacítka zajistila první místo v kvalifikační skupině.

„Nikdo asi nečekal, že postoupíme z prvního místa. I proto, že jsme šli z třetího koše. Je to krásné, s kluky jsme si na to věřili a jsem rád, že se to povedlo a nemusíme koukat na ostatní soupeře, abychom se případně dostali na turnaj z druhého místa,“ pokračoval Jedlička.

Chaluš a Sadílek: Za postupem stojí parta i boj jeden za druhého

Po Sadílkovi s Janoškem odehrál Jedlička nejvíce minut ze všech. „Je to určitě jeden z mých splněných snů. Pár klukům se podařilo postoupit potřetí, tak je to takový menší hattrick. Je to zkrátka bomba. Je škoda, že jsme to nemohli sledovat všichni spolu a nějak oslavit, ale i tak je super,“ prohlásil brankář Dunajské Stredy.

„Nejtěžší moment? Těch bylo víc, protože po druhém srazu jsme měli jen pět bodů a dost lidí nás odepisovalo. Potom jsme se zvedli díky výhře v Chorvatsku, kde to nikdo nečekal. Dál jsme se drželi nahoře, ale nejhorší moment byl asi po Skotsku, kdy nám nikdo nevěřil. Ale zvedli jsme se, semkli a přivezli šest bodů z venku,“ řekl Jedlička.

Právě v říjnovém utkání ve Skotsku zaznamenala jednadvacítka jedinou prohru v této kvalifikační skupině. „Po této prohře byla nálada opravdu špatná. Chtěli jsme aspoň remízu, abychom to měli ve svých rukou. Takhle jsme museli čekat až do teď. Bylo to těžké, ale jak už jsem řekl. Semkli jsme se, drželi jsme jeden za druhého a urvali jsme šest bodů. Věřili jsme, že když je získáme, tak se na turnaj dostaneme, což se nakonec potvrdilo,“ pokračoval Jedlička, který patří mezi ty nejzkušenější v týmu.

„Jsem v nároďáku od šestnáctky společně s ostatními z ročníku 1998, patříme mezi starší hráče a měli jsme to táhnout. Byl na nás větší tlak. Je to nádherný a nepopsatelný pocit,“ prozradil Jedlička.   

Los závěrečného turnaje proběhne 10. prosince. Konkrétního soupeře Jedlička ale neřeší. „Myslím, že si těžko budeme vybírat. Slabšího soupeře tam nečekáme, bude to vyrovnané a rozhodovat budou detaily. Už se těšíme na prosinec a jsem zvědavý, kdo nám padne do skupin. Určitě nepojedeme na turnaj s tím, že po dvou zápasech budeme hrát o nic,“ dodal Jedlička.

Velký úspěch U21: postup na ME z 1. místa