8. 9. 2019

Jednadvacítka měla perný den

Po důležité výhře nad Litvou v prvním kvalifikačním utkání čekal fotbalovou reprezentaci do 21 let náročný program. Přesně 24 hodin po závěrečném hvizdu v utkání v Českých Budějovicích Lvíčata trénovala ve francouzském Troyes.

Aby se dostala do šedesátitisícového města, ležícího jihovýchodně od Paříže bylo potřeba ještě po pátečním zápase absolvovat dvouhodinový přesun z Hluboké nad Vltavou na pražské letiště, kde tým v hotelu Marriott přespal a v deset dopoledne zamířil k odbavení na let do Paříže.

V metropoli nad Seinou přestoupil na autobus a pokračoval dalších dvě stě kilometrů. Přesun hotel – hotel trval přesně osm hodin, během nichž stačila výprava shlédnout vítězný boj českých basketbalistů na MS v Číně s Brazílií (ještě na pražském letišti) a porážku reprezentačního fotbalového áčka v klíčovém utkání v Prištině s Kosovem (pro změnu v autobuse)...

Ještě večer mužstvo absolvovalo svižný devadesátiminutový trénink. Před ním odpovídal trenér Karel Krejčí na otázky novináře z místních novin.

Vysvětlil mu, že pro náš tým jde o velmi zajímavý test proti jednomu z nejsilnějších celků v kategorii, že poté, co v kategorii do dvaceti let se před rokem jeho svěřenci mohli střetnout prakticky se všemi špičkovými evropskými zeměmi s výjimkou Španělska a Francie, je nadcházející zápas tím, který tuto bilanci doplní. Karel Krejčí také připomněl, že Francie má tak silný výběr, že by mohla sestavit nejméně dvě špičkové jednadvacítky.

Na oplátku jsme se dozvěděli, že na pondělní zápas, který začíná v 21 hodin, se očekává návštěva kolem pěti tisíc diváků, byť hlediště stadionu místního, momentálně sedmého celku druhé ligy, pojme až 22 tisíc fanoušků.

Se stadionem se seznámí v neděli o půl osmé večer, když zde česká Lvíčata absolvují hodinový oficiální trénink. Všichni hráči z jednadvacetičlenného kádru jsou v pořádku, trenér Karel Krejčí už těsně po utkání s Litvou avizoval, že udělá změny v sestavě, aby dostali možnost si zahrát i ti, na které se nedostalo.

 

U21 - příprava před zápasem ve Francii