14. 11. 2017

Jednadvacítka potřebuje v kvalifikaci ME vyhrát v Moldavsku

Čtvrtý zápas kvalifikace ME a poslední utkání letošního roku dnes odehrají v Moldavsku čeští fotbalisté do 21 let. Mladí reprezentanti potřebují v Kišiněvě potvrdit roli favorita a bezpodmínečně zvítězit, aby udrželi naději na postup na šampionát v roce 2019.

 

Do kvalifikačního utkání v Moldavsku nastoupí dnes od 16:00 českého času reprezentace do 21 let s jednou změnou v základní sestavě ve srovnání se sobotním zápasem proti San Marinu.

V základní jedenáctce je Karel Knejzlík a chybí Antonín Vaníček. To zároveň znamená, že dojde k přeskupení na jednotlivých postech. Knejzlík zaujme své místo na levé straně obrany, před ním bude Provod, Mihálik se přesune na pravou stranu zálohy a Trubač bude mít pozici podhrotového útočníka.

Sestava ČR U21: Staněk - Řezáč, Bačo, Král, Knejzlík - Kulhánek, Sáček - Mihálik, Trubač, Provod - Zajíc.

V pondělí se ve vzájemném souboji utkali Řekové s Chorvaty a zápas v Soluni skončil 1:1. Znamená to, že oba týmy mají zatím z pěti sehraných utkání po dvou ztracených bodech. Česká reprezentace už ztratila ve třech zápasech pět bodů, další zaváhání si tedy nemůže už dovolit.

Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin, nejlepší čtyři celky z druhých příček čeká baráž o zbylá dvě místa.