29. 3. 2022

Jednadvacítka potvrdila roli favorita, Andorru porazila 3:0

Reprezentace do 21 let si připsala druhé březnové vítězství a přidala další výhru i čisté konto v kvalifikaci o postup na evropský šampionát. V Andoře vyhrála Lvíčata 3:0 po gólech Adama Karabce a Daniela Fily.

V základní sestavě udělali trenéři hned osm změn oproti utkání v Albánii. Do sestavy se po karetním trestu vrátil záložník Adam Karabec. Od úvodní minuty nastupuje v obraně také Martin Cedidla a Matěj Ryneš, v záloze dostávají šanci Filip Souček s Kryštofem Daňkem a Michalem Ševčíkem. Na hrotu útoku vyběhne Daniel Fila.

Celkem tak trenéři udělali oproti zápasu v Albánii osm změn, kapitánem pro tento zápas byl záložník Jan Žambůrek.

Česká jednadvacítka měla vynikající start do zápasu, když se prosadila již po sedmi minutách hry. Po vytrvalém tlaku se dostal k centru na pravé straně Filip Souček, přetažený míč si našel Adam Karabec a střelou do protipohybu brankáře otevřel skóre.

A o další čtyři minuty později to bylo již o dvě branky. Martin Vitík křížnou přihrávkou našel Adama Karabce, jenž vyhrál hlavičkový souboj a míč z hranice malého vápna překonal domácího brankáře podruhé.

Ve zbylé části prvního poločasu již další branka nepadla. Třetí trefu si schovali čeští fotbalisté na 56. minutu, kdy si centr z přímého kopu našel Daniel Fila a přesnou hlavičkou přidal svůj druhý gól v utkání.

Do hry se v průběhu druhého poločasu dostali i další hráči, ale nikdo se již střelecky neprosadil a české mužstvo potvrdilo roli favorita. V Andoře si připsalo šestou výhru v tomto kvalifikačním cyklu i šesté čisté konto v osmém utkání. Do závěru kvalifikace půjdou svěřenci trenéra Suchopárka s vědomím, že mají jistotu druhého místa. Na začátku června ale přivítají Anglii, se kterou se budou až do konce kvalifikace prát o první místo a přímý postup na závěrečný turnaj.

Kvalifikace ME U21 2023

Andorra - Česko 0:3 (0:2)

Branky: 6. Karabec, 10. a 56. Fila. ŽK: Babot, Guillén, Remolins, Vales, Bellido, Gomes - Souček. Rozhodčí: De Gabriele - Spiteri, Scerri (vš. Malta).

Andorra: Rabelo - Rodrigues, Bellido, Babot (74. Bienert), Guillén (74. Gomes), Alonso - Pubill (84. Sola), Remolins, Vales, Fernandez (83. Roca) - Rosas (74. Barbero).

Česko: Jaroš - Cedidla, Vitík, Hranáč (63. Knapík), Ryneš - Žambůrek, Souček - Daněk, Karabec (63. Ostrák), Ševčík (63. Beran) - Fila (76. Koubek).