16. 11. 2019

Jednadvacítka: přesun do Záhřebu k utkání podzimu

Dopoledne ještě trénink v Chomutově a v pozdním odpoledni už rychlý letecký přesun do Záhřebu. Taková byla dnešní programová náplň reprezentace do 21 let, která už naplno žije blížícím se zápasem na chorvatské půdě.

Pondělní bitva ve Veliké Gorici může být jednou z klíčových v celé kvalifikaci.

Celý tým si uvědomuje důležitost nejbližšího utkání. Chorvatsko jako spolufavorit skupiny má právě s českým výběrem bojovat o jednu z postupových pozic. Svěřenci kouče Karla Krejčího bez zádrhelu zvládli čtvrteční duel se San Marinem a teď už musí přehodit své myšlenky úplně jiným směrem – k bitvě s neporovnatelně kvalitnějším sokem.

„Víme, o co hrajeme. Chorvati šli do naší skupiny z prvního koše a mají ty nejvyšší ambice. Bude to pro nás hodně těžká prověrka, ale my také máme svoji sílu. Přijeli jsme si pro dobrý výsledek, kterým se chceme udržet nahoře v tabulce. Každopádně ten zápas nás hodně prověří a ukáže na naše možnosti,“ říká kouč Krejčí.

Češi vyrazili do Záhřebu v dobrém rozpoložení, všichni hráči jsou po zdravotní stránce v pořádku – až na dlouhodobé marody, kteří nefigurují v aktuální nominaci. A také dnešní hladký přesun do Chorvatska na náladě nic neubral. Tým vyrážel z pražské Ruzyně v pět hodin odpoledne, v osm hodin už hráči měli večeři připravenou jejich „dvorním“ kuchařem Radkem Lidickým, který do chorvatské metropole dorazil s jednodenním předstihem.

„Jsme rádi, že jsme mohli jet už o dva dny dřív. Nemusíme nikam spěchat, kluci se už dnes dobře vyspí, naberou energii a budeme mít absolutní klid na přípravu. Podmínky máme pro přípravu na veledůležitý zápas optimální,“ pochvaloval si český trenér.

V neděli reprezentanty čeká důkladná taktická příprava s představením chorvatského týmu, který ve čtvrtek vyhrál v Litvě 3:1. Češi zatím mají bilanci dvou výher a dvou remízy, Chorvaté po úvodní překvapivé domácí prohře se Skotskem a výměně trenérů rozdrtili San Marino a naposledy uspěli právě v Litvě.

„Chorvatsko určitě po neúspěchu se Skotskem zpozornělo a bude na nás maximálně koncentrované, toho jsme si vědomi. Ale my se nachystáme dobře,“ řekl Krejčí, jehož tým v neděli v podvečer ve Veliké Gorici absolvuje ještě předzápasový trénink.