2. 6. 2021

Jednadvacítka zakončí kemp modelovým zápasem

Čtyřdenní soustředění reprezentace od 21 let v Hluboké nad Vltavou se pomalu chýlí ke konci. Tým trenéra Karla Krejčího ve středu dopoledne naposledy společně trénoval na hřišti, odpoledne hráči dostali volno a ve čtvrtek kemp ukončí vzájemným modelovým zápasem na 2 x 30 minut.

„Lvíčata“ jsou na jihu Čech od pondělí, jde o první a zároveň poslední přípravu na zářijový start nové kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2023.

„Udělal se tady kus práce, nejprve šlo o určité oťukávání, protože se dává dohromady úplně nový tým a musíme brát v potaz i to, že je po sezoně a hráči teď mají asi fotbalu přes hlavu. Kluci se ale rychle rozkoukali, od úterý měly tréninky tempo a kvalitu, víc se komunikovalo a všechno mělo pozitivní vliv na celou přípravu. Máme z toho dobrý dojem,“ uvedl trenér Krejčí.

Na středečním dopoledním tréninku postrádal Vojtěcha Nováka, který po poledni skládá maturitní zkoušku a odpoledne se připojí zpět k mužstvu. Podobně jako Nováka čeká „zkouška dospělosti“ v nejbližších dnech i několik dalších členů reprezentační jednadvacítky.

V Hluboké se sešlo 26 hráčů, 22 do pole a 4 brankáři. Všichni dostanou šanci ve čtvrtečním tréninkovém zápase, který začíná v 10:30. Trenéři od pondělního nácviku mužstvo rozdělili do týmů, které se proti sobě postaví i v modelovém utkání.

„Věříme, že do něj kluci přenesou věci, na kterých jsme se tady tři dny snažili pracovat. Tréninky měly úroveň, hráči ukázali, že jsou vnímaví. Teď budeme zvědaví, v jakém světle se nám ukážou ve čtvrtek. Samozřejmě jde o modelový zápas, musíme do toho jít s rozumem a nepohybovat se někde za hranou únosnosti, ale zároveň musí mít určitou úroveň odpovídající kvalitě reprezentačních hráčů. Prvořadé je, aby všichni zápas přestáli ve zdraví. A těšíme se na to, jak se nám předvedou,“ dodal Krejčí.

ČR U21 - trénink (2. 6. 2021)