12. 3. 2018

"Jednoznačně jsme soupeře přehrávali," hodnotí výhru nad Norskem Kotal

Reprezentace do 16 let má za sebou UEFA Development Tournament, v rámci kterého odehrála celkem tři zápasy. Poslední utkání proti Norsku dokázal český tým otočit a vyhrát 3:1. 

"Jsem rád, že jsme i třetí utkání výsledkově zvládli, i když v prvním poločase jsme podali velmi špatný výkon. Naštěstí po domluvě v kabině šli kluci do sebe a druhý poločas už byl úplně o něčem jiném. Jednoznačně jsme soupeře přehrávali, vytvořili jsme si množství šancí, ze kterých jsme dokázali tři realizovat a zaslouženě tak vyhráli. Ale zase je to varování, že je potřeba každý zápas hrát hned od začátku s maximální koncentrací," hodnotil po třetím utkání trenér U16 Václav Kotal. 

"Celkově k turnaji si myslím, že až na ten dnešní první poločas, byl výkon mužstva celkem na úrovni. Vyzkoušeli jsme zase další hráče což je určitě plus, a to utkání nám ukázalo, s kým můžeme počítat a kdo ještě na sobě musí pracovat," shrnul působení na turnaji trenér Kotal.

UEFA Development Tournament:

U16 Norsko - U16 ČR 1:3 (1:0)

Branky: 8. Sannes - 50. Hroník, 54. Šíp, 62. Šíp 
Sestava ČR: Mastný - Koželuh, Štětka, Borkovec (41. Hellebrand), Kurka - Gedeon - Wojatschke (57. Šilhart), Sinu (41. Hroník), Nováček (70. Pravda), Kirschner (41. Šíp) - Sejk (57. Pech).