9. 6. 2021

Jiří Chytrý: Zápas s Albánií nám dal odpovědi na naše otazníky

Asistent trenéra Jiří Chytrý odpovídal na dotazy médií den po generálce na evropský šampionát prostřednictvím on-line konference. Během ní hovořil o Lukáši Masopustovi či standardních situacích.

„Nějaké otazníky jsme před utkáním samozřejmě měli, ale zápas s Albánií nám na ně dal odpovědi. Nemůžu je nyní rozkrývat, ale informace jsme z utkání, si troufám tvrdit, dostali,“ uvedl Jiří Chytrý.

Asistent trenéra Šilhavého hodnotil také výkon Lukáše Masopusta, který se na výhře 3:1 podílel asistencí na první gól a vítězným gólem na 2:1.

„Lukáš je obrovským přínosem pro tým, v každém utkání odvede spoustu práce. Proti Albánii přidal i efektivitu, což bylo dobře pro něj samotného i pro nás. Jsou to pro něj plusové body a takové zápasy jeho pozici posilují,“ uvedl Chytrý na adresu hráče pražské Slavie.

Třetí gól v zápase vstřelil Ondřej Čelůstka, který nasměroval míč hlavou do sítě po přesném centru Jakuba Peška po přímém kopu.

„Zatím jsme se věnovali hlavně obranným standardním situacím. Na ty útočné se chceme zaměřit až v dalších dnech. Vždy jsme z nich byli nebezpeční a byla to jedna z našich zbraní, takže jsme je ani v přípravě nechtěli odkrývat. Věříme, že máme jak kvalitní hráče na jejich zahrávání, tak hráče, kteří je dokážou zúročit ve finální fázi,“ uvedl směrem ke standardním situacím Jiří Chytrý.