27. 3. 2022

Jurečka si užívá premiérový sraz a pochvaluje si přijetí do týmu

S dvanácti góly se v aktuálním ročníku FORTUNA:LIGY dělí zatím o druhou příčku v souboji o nejlepšího střelce soutěže. Útočník Slovácka Václav Jurečka prožívá svůj premiérový reprezentační sraz a pochvaluje si, jak jej mužstvo přijalo. 

„Ne vždy hrajete před padesáti tisíci fanoušky. Pro mě to byla obrovská zkušenost a vnímal jsem to trochu speciálně, protože jsem to nikdy nezažil,“ uvedl Václav Jurečka v rozhovoru pro YouTube české reprezentace.

„Jsem rád, že jsem to mohl být součástí, bohužel se nám nepodařilo vyhrát a postoupit, ale ten samotný zážitek je dobrý,“ pokračoval sedmadvacetiletý fotbalista, jenž zasáhl v tomto ročníku FORTUNGA:LIGY do 26 utkání, ve kterých dal 12 branek a přidal jednu asistenci.

I s ohledem na dobrou sezónu na klubové úrovni věřil, že by se mohl do národního týmu dostat. „Sezóna se vyvíjí dobře, nicméně reprezentace je úplně jinačí úroveň a nechtěl jsem si to moc dávat do hlavy, abych byl koncentrovaný na fotbal,“ prohlásil Jurečka.

„Nicméně to vyšlo, i když mi samozřejmě pomohlo i to, že spousta kluků je zraněných. Jsem ale rád, že to vyšlo a užívám si to tady,“ uvedl odchovanec Opavy, který ale část své kariéry strávil i na hostování v Kolíně či Vyšehradu.

Jurečka, vítěz druhé nejvyšší soutěže s Opavou ze sezóny 2017/2018, nenosí vybavení s reprezentačními symboly poprvé. Z roku 2013 má totiž ve svých statistikách tři starty za národní mužstvo do 19 let. Tehdy naskočil do tří přípravných zápasů – dvakrát proti Irsku a jednou proti Nizozemsku. Při remíze 1:1 se tehdy prosadil z penalty.

Nyní je rád, že ho reprezentační „áčko“ přijalo mezi sebe. „Začátky nejsou nikdy moc jednoduché, protože vstupujete do prostředí, kde vlastně nikoho neznáte. Sice se známe ze hřiště, ale neznáme se osobně. Parta je tu ale skvělá, kluci mě mezi sebe přijali velice dobře, sedlo si to a cítím se dobře. Uvidíme, jak zvládneme zápas ve Walesu,“ dodal český útočník. 

Utkání ve Walesu se hraje v úterý 29. března v Cardiffu s výkopem ve 20:45, přímým přenosem jej bude vysílat stanice ČT sport. České mužstvo se do Walesu přesune během neděle.