10. 6. 2021

Kalas před startem turnaje: Tři body na úvod by pomohly sebevědomí

Během přípravného kempu v Itálii jej trápily zdravotní problémy, ale nakonec se stihl dát včas do pořádku a odehrál generálku s Albánií. Nyní obránce Tomáš Kalas vyhlíží start evropského šampionátu, do kterého český tým vstoupí v pondělí zápasem se Skotskem.

„Klíčový zápas bude každý z těch ve skupině. I s ohledem na to, že může postoupit i třetí tým ze skupiny. Ale určitě vám může první zápas hodně pomoct a mít tři body z prvního zápasu může hodně pomoct sebevědomí. Takže to může být klíčovější zápas z těch klíčových,“ usmíval se Tomáš na čtvrteční on-line konferenci s českými a zahraničními novináři.

„Zdravotně v pořádku jsem. Devadesát minut by bylo těžkých zvládnout, i kdybych nebyl zraněný. Měl jsem zatuhlý sval, který povolil a naštěstí to bylo včas. S Itálií by to byl risk, proti Albánii už to ale riskantní nebylo,“ vrátil se Kalas ke svým zdravotním problémům.

"Já na Euru nikdy nebyl. Takže je to pro mě něco jiného, ať je formát turnaje jakýkoliv. Je to něco, proč fotbal hraju. Ale dovedl bych si představit, že kdyby se hrálo jen v jedné zemi a my tam měli kemp, tak by atmosféra byla ještě lepší. Ale nedá se nic dělat. Aspoň jsme doma, máme vše podle našich představ a nemusíme se na nikoho jiného spoléhat," uvedl během čtvrteční on-line konference.

 

"Pro mě to je asi nejlepší možný los, protože se budu cítit skoro jako doma ve Skotsku a v Anglii. Znám některé hráče z naší ligy, může to být trochu lehčí a můžu ostatním poradit. Ale celkově si nemyslím, že to bude o mnoho jiné, jestli budeme hrát ve Skotsku, v Anglii nebo kdekoliv jinde. Pořád to budou těžké zápasy," uvedl ke složení skupiny, ve které je český tým společně se Skotskem, Anglií a Chorvatskem.

Český tým začne boje ve skupině proti Skotsku. „Určitě to bude proti Skotsku náročné, bude to hodně soubojový zápas,“ uvedl Kalas k úvodnímu zápasu. Jedním z protivníků může být i Lyndon Dykes, se kterým se Kalas potkal v anglické Championship. Zatímco český obránce hraje za Bristol City, Dykes nastupoval za Queens Park Rangers. 

„Pamatuji si na něj a určitě je to hodně silný a nebezpečný útočník. Uvidíme, jak se mu bude dařit,“ dodal Kalas, jenž má na svém kontě 23 startů za reprezentační výběr.

ČR A - trénink (10. 6. 2021)