16. 11. 2021

Kaloč: Cíl byl vyhrát, ale bod je pro nás zlatý

V šesti zápasech kvalifikace dovedl ostravský záložník Filip Kaloč své spoluhráče z pozice kapitána k zisku třinácti bodů. Ten poslední ze Slovinska považuje s ohledem na brzké vyloučení za zlatý. A věří, že mužstvo na jaře bude ještě lepší. 

„Před utkáním jsme měli cíl vyhrát, chtěli jsme napravit zápas v Anglii. Po zápase je ale bod pro nás zlatý, i když jsme to mohli ještě zlomit a vyhrát. I soupeř ale měl nějaké náznaky. Klobouk dolů před všemi hráči, jak jsme to v oslabení zvládli,“ uvedl na úvod tiskové konferenci kapitán mužstva.

Zápas ovlivnila červená karta Adama Karabce, který dostal dvě žluté karty během pěti minut a zápas pro něj předčasně skončil. Češi navíc o dvě minuty později inkasovali.

„Za mě osobně to byla přísná červená karta, ale trenér říkal, že byla jasná. Soupeř hrál agresivně, rozhodčí to pouštěl, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Byli jsme na to připraveni, červené karty je škoda i s ohledem na to, že to bylo na polovině hřiště. Jsme rádi, že jsme to takhle zvládli i za Adama,“ řekl Kaloč.

A co zaznělo o přestávce v české kabině? „Řekli jsme si, že i když prohráváme, tak to můžeme zvrátit. Dobře jsme napadali a oni jen odkopávali. Vlastně jen občas dokázali jít do brejku, když využili početní převahy. Bylo vidět, že po vyrovnávací brance znervózněli. Jak jsem řekl, jsem hrdý na to, že jsme se takhle semkli,“ uvedl Kaloč, který odehrál pětaosmdesát minut. 

 

Během podzimu vedl tým do všech zápasů s kapitánskou páskou. Podzim hodnotí pozitivně a věří, že mužstvo bude ještě lepší. „Když jsme se sešli poprvé, tak jsme se neznali. Jen pár kluků, co jsme byli pod trenérem Suchopárkem v devatenáctce. Ale první čtyři zápas za první dva srazy nás stmelily i díky zisku dvanácti bodů, což byl náš cíl. Myslím, že je to na dobré cestě. Věřím, že na to navážeme na jaře a budeme ještě lepší,“ pokračoval Kaloč.

Vrcholem kvalifikace by měl být domácí zápas s Anglií, která je momentálně o tři body pozadu za českým mužstvem. Má ale k dobru dva zápasy. V úterý odpoledne Anglie podlehla v přípravě v Gruzii. I to může být motivace do jarního zápasu. 

„Říkali jsme si v šatně, že si výhru nad Anglií necháme na domácí zápas. Musíme ale v domácím zápase předvést úplně jiný výkon, nesmíme se bát a věřím, že to můžeme zvládnout. Teď se ale musíme hlavně soustředit na nejbližší dva březnové venkovní zápas,“ dodal Kaloč. 

Slovinsko U21 - ČR U21 (16. 11. 2021)