11. 10. 2021

Kaloč: Už nejsme tak splašení, jako na prvním srazu

Tři zápasy, tři výhry a tři čistá konta. Kapitán české jednadvacítky Filip Kaloč touží se svými spoluhráči přidat i čtvrtou položku do kolonky výher. Byl by to splněný cíl pro úvodní fázi kvalifikace o postup na evropský šampionát. 

„Nálada v týmu je po zisku devíti bodů a třech čistých kontech dobrá. Určitě se to na cestě domů projevilo a nálada byla lepší, než kdybychom prohráli a vraceli se bez bodů,“ uvedl Filip Kaloč při setkání s médii před zápasem.

„Viděli jsme na videu, že jsme si zápas zkomplikovali sami v tom smyslu, že jsme nedokázali vstřelit druhý gól," pokračoval Kaloč, který dorazil na tiskovou konferenci krátce po trenérovi Suchopárkovi. Ten mluvil i tom, že nejde vždy jen o výsledky, ale také o herní projev, se kterým bývalý reprezentant není úplně spokojený.

U21: Vstupenky na Kosovo v prodeji od pátku 24. září

"Trenér nemůže být asi nikdy spokojený. V prvním poločase v Kosovu jsme dobře kombinovali, ale nevycházela nám finální fáze. Mohli jsme dohrát čtyři nebo pět situací, ale ani jsme je nezakončili. Měli jsme ty situace řešit lépe, s tím s trenérem souhlasím. Na druhou stranu jsme si říkali, že jsme si to schovali na domácí zápas v Budějovicích,“ usmíval se český kapitán.  

Filip Kaloč vede nově složené mužstvo s kapitánskou páskou. I on sám cítí, že se mužstvo postupně zlepšuje. Vidět to je nejen v zápasech, ale i na trénincích během srazů. A mužstvo působí sebevědoměji než po prvním společném zápas v září proti Slovinsku. 

"Jsem přesvědčený, že se sebevědomí nás všech v týmu zlepšuje. Je to vidět i na tréninku, už nejsme tak splašení, jako když jsme se tu sešli na prvním tréninku. Už jsme se lépe poznali a více si věříme. Doufám, že se to bude projevovat i v zápasech,“ usmíval se při tiskové konferenci.

Český tým porazil zatím Slovinsko, Albánii a Kosovo. Ve třech zápasech dal pět gólů, neinkasoval žádný. Přidá v úterý čtvrtou výhru i čtvrtou nulu? 

"Motivace uhrát čtvrtou nulu určitě je. Kosovci hráli velmi dobře, byli silní na míči a měli nebezpečné kraje. Bylo vidět, že se nebáli hrát i v obraně. Ale věřím, že jsme se poučili a budeme v domácím zápasem dominovat. Je to samozřejmě náš plán mít dvanáct bodů, protože poté nás čekají čtyři zápasy na hřištích soupeřů. Navíc v Anglii a ve Slovinsku. Pokud chceme uspět, tak jsme věděli, že chceme uhrát v prvních čtyřech zápasech plný počet bodů," pokračoval jednadvacetiletý záložník ostravského Baníku.

Český tým zatím vede tabulku kvalifikační skupiny. Minulý týden navíc Anglie, největší favorit skupiny, remizovala se Slovinskem 2:2. „Pro nás je to dobře, že Anglie remizovala se Slovinskem, ale chceme se soustředit především na sebe a uhrát si vše sami,“ dodal ostravský záložník. 

ČR U21 - trénink (11. 10. 2021)